Новоград-Волинський: дошкільні навчальні заклади міста тепер мають свої сайти

4 Грудня 2015, 4:04

У Новограді-Волинському, за ініціативою управління освіти і науки, інформаційно-методичного центру, відбувся огляд-конкурс веб-сайтів ДНЗ. Метою огляду-конкурсу стало удосконалення Інтернет-простору і створення умов для висвітлення досвіду та популяризації діяльності ДНЗ.

Попри об’єктивні бар’єри та труднощі (відсутність штатної одиниці, яка цим би займалась, недостатність відповідних умінь і навиків, обмеженість ресурсів безкоштовної платформи і ще низки причин) у ДНЗ №№1, 2, 4, 5, 6, 8, 9, 14, 15, 16, ЦРД створено сайт закладу.

На заході згадувалось, як поступово, за допомогою системи заходів, організованих інформаційно-методичним центром управління освіти і науки, педагоги ДНЗ йшли до створення сайтів: семінари-практикуми і методичні наради консультативного спрямування (2011р., ідейний натхненник і керівник – П.К.Ліневич), започаткування Школи комп’ютерної грамотності (2013р., за сприяння Н.В.Бучинської, методиста ІМЦ та учителів інформатики ЗОШ №№2, 5, 6, 9, НВК, колегіуму); презентація портфоліо ДНЗ (2012-2014р.), огляд-конкурс електронний банків ППД (2014р.); відкриття консультативного пункту з питань підготовки до огляду-конкурсу веб-сайтів (2015 р., керівник – учитель інформатики колегіуму М.С.Наумов).

Члени журі, до складу якого ввійшли заступник начальника управління освіти і науки Т.В.Ващук, головний спеціаліст управління освіти і науки І.Р.Самойленко, методисти І.В.Кондратець, Н.В.Бучинська та інженер ІМЦ О.М.Костюк, учитель інформатики колегіуму М.С.Наумов, відзначили позитивні аспекти у змістовому та естетичному наповненні веб-сайтів ДНЗ, підкреслили помітний прорив педагогічних колективів дошкільних закладів у підвищенні професійних компетентностей, у тому числі, інформаційно-комунікативних; дали слушні поради і рекомендації для удосконалення та покращення загальної структури сайту і його діяльності на майбутнє, що узагальнено у «Пам’ятці адміністратору веб-сайту ДНЗ». Зокрема, Т.В.Ващук підкреслила, що дошкільними навчальними закладами міста зроблено значний крок уперед, і, головне, щоб за ним слідували наступні; І.Р.Самойленко зауважила, веб-сайти установи – це потреба часу, і дуже важливо, що новоград-волинські педагоги -«дошкільники» розпочали роботу над ними. Окремо слова поваги і вдячності за потужну роботу, відповідальність та наполегливість прозвучали від тих,  хто стали на цей час наставниками педагогам ДНЗ у створенні і наповненні  сайтів – М.С.Наумова, Н.В.Бучинської, О.М.Костюк. Від управління освіти і науки їм було вручено подяки за надання консультативної допомоги у підготовці до огляду-конкурсу веб-сайтів.

Після міні-презентацій відповідальних за сайт, у яких було відзначено дату і платформу створення веб-сайтів, окреслено труднощі роботи над ним і найцікавіші сторінки, а також перспективи розвитку та удосконалення  сайту. Задавались запитання від учасників і членів журі, озвучувались враження і почуття. Усі дошкільні заклади отримали дипломи управління освіти і науки за активну участь в огляді-конкурсі веб-сайтів та особистісні досягнення. Зокрема: 

диплом I ступеня вручено педагогічному колективу ДНЗ №2 (завідувач Д.В.Кузьменко, відповідальний за сайт О.А.Сусловець; термін діяльності – два роки), за проявлену інформаційно-комунікаційну компетентність у створенні та діяльності сайту, забезпечення доступної, достовірної, повної та об’єктивної інформації про роботу установи;

диплом II ступеня вручено педагогічному колективу ДНЗ №14 (завідувач Т.В.Гапоненко, відповідальні за сайт Г.А.Прилуцька, Л.В.Богомолова) та ДНЗ №15 (завідувач В.І.Лопатюк, відповідальний за сайт Примак Ю.О.) за популяризацію діяльності ДНЗ засобом створення і розвитку Інтернет-середовища, творчий та компетенісний підхід у наповненні контентом сайту ДНЗ;

диплом III ступеня за перемогу у номінаціях отримали:

–          ДНЗ №1, ЦРД  – «Структура сайту»

–          ДНЗ №9 – «За кращий дизайн сайту»

–          ДНЗ №4 – «За інформативність сайту»

–          ДНЗ №5, 6, 8, 16 – «За технічне виконання сайту»

Найголовніше, як було зазначено в одній із конкурсних анкет, дошкільні заклади перемогли, «ми навчилися робите те, про що не мали жодного уявлення. Ми перебороли свої страхи, небажання та лінь і створили САЙТ. Результат є. Залишилося не зупинятися, а вдосконалюватися».

Управління освіти і науки, інформаційно-методичний центр дякує усім учасникам огляду-конкурсу за подвижницьку працю, активність і наполегливість у подоланні професійних вершин і піднятті престижу дошкільної освіти в місті.

 

Кондратець І.В.,

методист ІМ

 

Чат-бот Гаряча лінія