Новоград-Волинський міський центр зайнятості інформує про стан ринку праці за січень-вересень 2019 року

8 Жовтня 2019, 16:10

Протягом 9-ти місяців 2019 року працівники міського центру зайнятості проводили свою послідовну роботу для задоволення потреб незайнятих громадян і роботодавців, ефективно взаємодіючи з усіма причетними до проблем ринку праці сторонами, підвищували якість та ефективність надання соціальних послуг. За цей період ринок праці залишався стабільним.

Станом на 01.01.2019 року на обліку в центрі зайнятості  перебувало 539 безробітних громадян, з них 266 чол. мешканців міста.

Звернулися у січні – вересні в пошуках роботи всього 3207 громадян (місто – 2003 особи), з них отримали статус безробітного 673 чол. (місто – 325 осіб).

Всього протягом 9-ти місяців 2019 року отримали послуги центру зайнятості  3746 чол. (2271 чол. з міста).

З загальної кількості безробітних міста – 67% становлять жінки, 27%- молодь до 35 років, 60% – належать до категорії соціально-уразливих безробітних.

По професійному складу – 41% осіб   мають робітничі професії, 57% осіб являються службовцями, а решта 2% осіб – без професії.

Станом на 01.10.2019 року на обліку перебуває 524 безробітних громадян, з них 251 чол. з міста:

жінки — 169 чол., молодь до 35 років – 68 чол.,

робітники – 104 чол., службовці – 144 чол., без професії — 3 чол.

За сприянням служби зайнятості в січні-вересні 2019 року всього знайшли роботу 2378 чол., з них – 1496 мешканців міста.

Результатом активного пошуку претендентів на заміщення вакантних посад, оперативного  інформування шукачів роботи про вакансії , є працевлаштування громадян в перші дні звернення до центру зайнятості. За  9 місяців 2019 року знайшли роботу до статусу безробітного 2073 чол. ( з міста – 1379 чол.). Працевлаштовані з числа безробітних – 305 чол., з міста –  117 чол.

Найбільше подали інформацію про вакансії та працевлаштували громадян наступні підприємства міста Новоград-Волинського:

·           Центр поштового звязку №4 – працевлаштовано 52 чол.,

·          ДП «Новоград-Волинське ДЛМГ» – працевлаштовано 96 чол.,

·          КП «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» – працевлаштовано 9 чол.,

·          ПрАТ ВКФ «Леся» – працевлаштовано 82 чол.,

·          Новоград-Волинське міськрай ТМО – працевлаштовано 56 чол.,

·          ТОВ фірма «Новофарм-Біосинтез» – працевлаштовано 72 чол.,

·          ПАТ «Новоград-Волинськсільмаш»  – працевлаштовано 28  чол.,

·          ТОВ «Нові ласощі – Житомир» – працевлаштовано 29 чол.,

·          КПНВМР “Новоград-Волинськжитлосервіс”- працевлаштовано 14 чол.,

·          ТОВ « РГТ Україна» – працевлаштовано 11 чол.

·          ПАТ « Новоград-Волинський хлібозавод»- працевлаштовано 32 чол.,

·          ТОВ “Новоградтранссервіс” – працевлаштовано 12 чол.,

·          ТОВ «Ековудс» – працевлаштовано 35 чол.,

·          ТОВ «Новоград-Волинські шляхи» – працевлаштовано 20 чол., 

·          Новоград-Волинський медичний коледж – працевлаштовано 45 чол.

·          Новоград-Волинський промислово-економічний           технікум – працевлаштовано 24 чол.,

·          ТЗОВ “Елеватор” – працевлаштовано 18 чол.,

·          КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги міста» 24 чол.,

·          КП Новоград-Волинської міської ради «ВУВКГ»  32 чол.,

·          Дитячо-юнацька спортивна школа управління  у справах сім’ї, молоді і фізичної культури та спорту  23 чол.,

·          ТОВ ВО «Техна» – працевлаштовано 41 чол.

·          Новоград-Волинська автошкола ТСОУ – працевлаштовано 17 чол.

За період січень-вересень 2019 року у Новоград-Волинському міському центрі зайнятості було 3637 вакансій.

·        37 %  від загальної кількості вакансій – це вакансії з мінімальним розміром заробітної плати.

·        56 % від загальної кількості – це вакансії за розміром запропонованої заробітної плати від мінімальної до середньої заробітної плати відповідного регіону (по Житомирській області середня заробітна плата становить 8608 грн.).

·        7 % – це вакансії з розміром запропонованої заробітної плати від середньої заробітної плати відповідного регіону.

Кількість укомплектованих вакансій впродовж звітного періоду – 2470, що становить 76 % від загальної кількості вакансій, які надійшли до центру зайнятості за цей період 2019 року.

Станом на 01.10.2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості нараховувалось 489 актуальних вакансій. З цієї кількості 238 заявок на підприємствах нашого міста.

Відсутність безробітних громадян на обліку в центрі  зайнятості за спеціальностями та професіями, на які є потреба на ринку праці, невідповідність вимогам роботодавців, що замовляють вакансії – основні причини не заповнення вакансій.

Безробітним громадянам, для кого відсутня підходяща робота, з метою повернення їх в суспільне виробництво, служба зайнятості пропонує тимчасові роботи, які дають не лише додатковий заробіток, а й допомагають відчути кожному, хто втратив роботу, свою значимість для суспільства, для інших людей, а цей фактор є досить суттєвим в морально-психологічній підтримці безробітного.

Громадські роботи та інші роботи тимчасового характеру сприяють соціальному розвитку регіону. Це благоустрій та озеленення територій, ремонтні, будівельні, сільськогосподарські роботи, допомога людям похилого віку та інше.

Організація таких робіт покладена на місцеві державні адміністрації, виконавчі комітети сільських, селищних та міських рад. Фінансуються ці роботи за рахунок коштів з місцевих бюджетів та роботодавців. А у випадку залучення  до громадських робіт зареєстрованих у службі зайнятості безробітних, фінансування відбувається пропорційно рівними частинами за рахунок коштів місцевих бюджетів та Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.

За звітний період 2019 року в громадських та інших роботах тимчасового характеру на території міста безробітні участь не приймали.

Згідно Закону України “Про зайнятість населення” професійне навчання зареєстрованих безробітних (професійна підготовка, перепідготовка та підвищення кваліфікації) організовується центром зайнятості на замовлення роботодавців або самозайнятості, впровадження підприємницької діяльності з урахуванням побажань безробітних і здійснюється у професійно-технічних та вищих навчальних закладах, на підприємствах, в установах та організаціях незалежно від форм власності, виду діяльності та господарювання. Безробітні громадяни, які не мають професій або мають намір підвищити свою конкурентоздатність на ринку праці мають  можливість навчатися за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. З метою підвищення конкурентоспроможності громадян впродовж січня-вересня 2019 року комплектувалися групи слухачів за напрямками «Безпечні методи роботи в сільському господарстві» в кількості 75 чол., з яких 2 осіб є мешканцями міста, та «Безпечні методи роботи в промисловості» в кількості 30 чол., з яких 4 осіб з міста.

Програма професійного навчання передбачає ознайомлення слухачів із нормативними актами щодо соціального захисту працюючих, законодавчими актами, що регулюють охорону праці на виробництві та сільському господарстві. Особлива увага приділена запобіганню та профілактиці професійних захворювань, виробничих травм, пожежній безпеці, відповідальному виконанню функціональних обов’язків працюючими та ін.

З усіх навчальних закладів, що здійснюють професійне навчання безробітних, найповніше відповідають всім сучасним вимогам ринку праці саме центри професійно-технічної освіти Державної служби зайнятості. Завдяки застосуванню новітніх технологій, сучасного обладнання, здатності швидко перебудовувати навчальний процес з урахуванням потреб виробництва, їх діяльність забезпечує якісне короткотермінове професійне навчання. Так на базі Рівненського центру професійно-технічної освіти  5 осіб з міста пройшли навчання за напрямком «Підприємець-початківець» та 88 осіб, з яких 29 — мешканці міста, пройшли навчання за напрямком «Спеціальне навчання та повторна перевірка знань для працівників котелень».

Стажування проходило 14 безробітних  громадян на замовлення роботодавців з подальшим працевлаштуванням: 5 чол. – місто.

За звітний період 2019 року 237 безробітних були слухачами курсів та проходили стажування, з них 45 чол. з міста.

Витрати, пов’язані із наданням соціальних послуг незайнятому населенню та роботодавцям, забезпечуються Фондом загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття. На реалізацію Програми зайнятості населення міста Новограда-Волинського та району впродовж звітного періоду з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 19815918 грн. В тому числі на виплату допомоги по безробіттю використано 15172192 грн.

Громадянам, які звернулись до служби занятості, у разі відсутності вакансій підходящої роботи відповідно до ст. 46 Закону України «Про зайнятість населення»,  надається статус безробітного та призначається допомога по безробіттю, розмір якої залежить від страхового стажу безробітної особи, від тривалості безробіття та інше. Середній розмір виплати допомоги по безробіттю дорівнює 3567 грн.

Законом України «Про зайнятість населення» передбачені  пільги зі сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування тим роботодавцям, які створюватимуть нові робочі місця та працевлаштовуватимуть на них не менше, ніж на два роки соціально незахищених безробітних.

Впродовж звітного періоду 2019 року скористалися можливістю відшкодування у розмірі єдиного страхового внеску 3 фізичних осіб-підприємців, які працевлаштували 3 чол. за професіями сестра медична, конструктор одягу, технік.  На компенсацію єдиного внеску роботодавцям за звітний період 2019 року з Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття використано 54494,69 грн.

Служба зайнятості сприяє пошуку роботи тимчасово переміщеним особам, які прибувають в місто та район з тимчасово окупованої території України та районів проведення антитерористичної операції. Впродовж III кварталів в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості отримували послуги 3 чол. з числа внутрішньо-переміщених осіб, що проживають в місті. Одна особа з числа ВПО працевлаштована за направленням центру зайнятості, одна особа навчалася  та одна отримала одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, започаткували власну справу. Станом на 01.10.2019 року на обліку в центрі зайнятості внутрішньо-переміщених осіб зі статусом безробітнього не має.

Впродовж звітного періоду 2019 року в Новоград-Волинському міському центрі зайнятості з метою пошуку роботи перебувало 161 військовослужбовець – учасник АТО, з них — 135 мешканців  міста. З метою соціальної, професійної адаптації та працевлаштування демобілізованих громадян, працівниками центру зайнятості організовуються різноманітні заходи для військовослужбовців та учасників АТО, їх запрошують на зустрічі з представниками влади, роботодавцями, на тренінги, семінари. 5 осіб цієї категорії навчалися (в т.ч. 4 чол. з міста). Знайшли роботу за сприянням служби зайнятості 26 чол. з числа учасників АТО, з них 21 чол. з міста. Також 4 особи з числа учасників АТО отримала одноразову допомогу для організації підприємницької діяльності, започаткували власну справу.

Станом на 01.10.2019 року на обліку перебуває 44 безробітних  демобілізованих військовослужбовців з числа учасників АТО, з них 43-   мешканці міста.

Служба зайнятості має достатній арсенал можливостей для надання профорієнтаційних послуг різним категоріям громадян, зокрема учням ЗЗСО та незайнятому дорослому населенню.

Основна увага в роботі з школярами зосереджувалася протягом  9-ти місяців 2019 року на наданні допомоги у прийнятті виважених рішень щодо врахування особистих інтересів, схильностей, здібностей та професійно необхідних якостей з вимогами певних професій та потребами ринку праці під час вибору професії (сфери діяльності).

Профорієнтаційний напрямок роботи Новоград-Волинського міського центру зайнятості націлений на підняття престижу робітничої професії. Мета всіх заходів, що проводяться – зміна стереотипів молоді щодо вибору професії, орієнтація молоді на здобуття робітничих професій, які користуються попитом на ринку праці.

Так, міський центр зайнятості є активним надавачем різноманітних профорієнтаційних послуг учнівській молоді та педагогічним працівникам згідно затверджених та погоджених Програми спільних дій та Угоди про співпрацю міського центру зайнятості з Управлінням освіти та науки Новоград-Волинської міської ради.

В січні-вересні 2019 року для учнів 8-11 класів проведено 12 Профорієнтаційних Уроків з використанням ПАК «Профорієнтаційний термінал», демонстрацією анімаційних відеороликів профорієнтаційного спрямування, презентації “Професії майбутнього”  та елементами тренінгу “План майбутнього” в школах міста: Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ст. №3, Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ст. №10, Новоград-Волинська ЗОШ І-ІІІ ст. №8,  Новоград-Волинський ліцей №1 та Новоград-Волинська ЗОШ I-III ст. №6. Охоплено всього 263 учня.

В рамках профорієнтаційної акції “Знавець професій” проводились профорієнтаційні заходи з учнями 1-4 класів в пришкільних  таборах. Для них проведено 4 Профорієнтаційні уроки, в яких взяло участь 96 учнів. Серед них: пришкільний розвиваючий табір “Метелик” Новоград-Волинської ЗОШ I-III ступенів №5 та пришкільний табір організованого дозвілля “Веселка” Новоград-Волинської ЗОШ I-III ступенів №3.

Також спільно із Управлінням освіти та науки Новоград-Волинської міської ради за ініціативи МЦЗ проводяться Ярмарки професій для учнівської молоді. Мета даних заходів допомогти школярам підібрати професію, виходячи з потреб сучасного ринку праці, обрати навчальний заклад, утвердитись у правильності вибору.

Впродовж 2019 року був проведений Профінформаційний семінар для батьків з метою допомоги у професійному виборі їхньої дитини. Проведено 1 захід, охоплено 43 особи в  Новоград-Волинській ЗОШ І-ІІІ ст. №6.

З метою розвитку та оновлення форм і методів профорієнтаційної роботи з учнями, з метою посилення зв’язків та співпраці між центром зайнятості та закладами загальної середньої освіти міста було створено ресурсний профорієнтаційний клуб для шкільних психологів, педагогічних працівників “Паросток”, діяльність якого суттєво допомагає випускникам у свідомому виборі майбутнього професійного шляху та є платформою відкритого ресурсного та інформаційного середовища. Протягом звітного періоду вже проведено 4 засідання клубу.

Проводяться Професіографічні екскурсії, Дні відкритих дверей на виробництві, Презентації роботодавця на ПОУ міста, мета яких ознайомити учнів ЗЗСО, учнів ПТНЗ, студентів ВНЗ та педагогічних працівників зі специфікою роботи конкретного підприємства, потребами у фахівцях, інформування про особливості здобуття професій, актуальних на даному підприємстві. Так, найчастіше сприяли в організації зазначених заходів на власні виробництва протягом III кварталів 2019 року: ТОВ Фірма “Новофарм-Біосинтез”, ТзОВ “Церсаніт Інвест”, ТОВ “Світ Енерго +” , ПП “Мега-Майстер” , ПрАТ ВКФ “Леся”.

Намагаючись подолати негативні наслідки безробіття, прискорити працевлаштування клієнтів, фахівці ЦЗ застосовують різноманітні форми та методи роботи, які спрямовані на активізацію власних зусиль безробітних у пошуку роботи і сприятимуть їх продуктивній зайнятості.

Протягом січня-вересня 2019 року надано 2096 профорієнтаційних послуг мешканцям міста, що звернулись до Новоград-Волинського міського центру зайнятості.В тому числі для соціально вразливих категорій громадян надано наступну кількість послуг: 959  – жінкам, 827 – молоді до 35 років, 121 – особам з інвалідністю, 651 – особам, що мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню, 110 – учасникам АТО та 3 – внутрішньо переміщеним особам.

Новоград-Волинський міський центр зайнятості
Новоград- Волинський МЦЗ 
  

 

Чат-бот Гаряча лінія