Новоград-Волинський: Педагоги-«дошкільники» рефлексують… Разом із науковцем

1 Жовтня 2015, 21:08

Основним завданням міської методичної служби є пошук інноваційних форм фахового навчання педагогів. Протягом п’яти років безпрецедентним форматом, у рамках якого професійно і компетентнісно, якісно й цікаво здійснювалося навчання новоград-волинських учителів (як і численних гостей із багатьох регіонів країни), був Всеукраїнський фестиваль педагогічних ідей «Мій особистісно зорієнтований урок».

Нещодавно щедрим подарунком для педагогів-«дошкільників» став науково-практичний семінар за участю одного з натхненників і організаторів Фестивалю, кандидата педагогічних наук, старшого наукового співробітника відділу навчання української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України  Анатолія Миколайовича Фасолі.

Легко й невимушено, адаптуючи матеріал з питань рефлексивної компетентності для аудиторії, науковець розкрив теоретичні положення про сутність рефлексії, її види, шляхи формування і структуру рефлексивної культури педагога, за допомогою інтерактивних вправ дав можливість учасникам удосконалити вміння здійснювати рефлексію «тут і тепер».

Пізніше в опитуванні, проведеному інформаційно-методичним центром, частина педагогів зізнавалась, що їх емоції  на початку зустрічі – «сірого кольору» від втоми й очікування «нудної лекції» – протягом активного й невимушеного спілкування з ведучим семінару змінилися на відчуття задоволення, інтересу й позитиву. Були відзначені доступні й зрозумілі методи і прийоми, використані протягом заходу, структурованість інформації, що  полегшило сприйняття матеріалу й забезпечило ефективність навчання. У своїх побажаннях респонденти висловили надію на майбутні зустрічі з А.М. Фасолею з питань рефлексії, мовної та читацької культури педагогів, роботи з художнім текстом.

Інформаційно-методичний центр щиро дякує А.М. Фасолі за відкритість і співпрацю, вітає з прийдешнім святом педагогічних працівників і зичить світлого натхнення й творчих успіхів, здоров’я, довгих років життя, здійснення нових ідей і проектів на ниві особистісно зорієнтованого і компетентнісного навчання дітей і дорослих.

 

Чат-бот Гаряча лінія