Новоград-Волинський: «Розумні міста: інновації в місцевому управлінні»

1 Квітня 2016, 21:56

30-31 березня в місті Івано-Франківськ відбулося засідання Національного круглого столу «Розумні міста: інновації в місцевому управлінні». Від нашого міста на заході були присутні начальник відділу підтримки муніципальних ініціатив та інвестицій, міський координатор Спільного Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» (МРГ) Ірина Гудзь та начальник ЦНАПу Михайло Макарчук.

В засіданні круглого столу взяли участь Директор Програми розвитку ООН в Україні Янтомас Хіємстра, Старший програмний менеджер ПРООН Оксана Реміга, Перший Радник, Керівник відділу «Економічна співпраця, соціальний та регіональний розвиток» Хуана Мера Кабейо, Міжнародний менеджер Проекту ЄС/ПРООН/МРГ Хендрік ван Зіл, Спеціаліст з розвитку громад Проекту ЄС/ПРООН/МРГ Олександр Рябий. Від міст були присутні представники Івано-Франківська, Львова, Вінниці, Луцька та Києва, а також учасники міст-партнерів ЄС/ПРООН/МРГ.

Учасниками заходу було організовано Skype конференцію з Женевою, під час якої проектний менеджер Європейської економічної комісії ООН Доменіка Карр’єро презентувала Концепцію «Розумних міст» та висвітлила передовий світовий досвід. Наскрізним питанням світового значення у впровадженні концепції «Розумного міста» є отримання сукупності економічного, соціального, екологічного, управлінського та культурного ефекту.

Реалізація проекту є надзвичайно кропітким і нелегким проектом.  В той же час місто отримує нові технології. Має можливість зменшення негативного впливу на навколишнє середовище та значно підвищує імідж міста.

Надзвичайно змістовні презентації були з передових українських міст – Львова, Луцька, Тернополя, Києва та Вінниці. Також цікавою стала презентація міського голови міста Вознесенськ щодо впровадження електронної системи персоніфікації медичних даних в комунальному закладі Вознесенської міської ради.

Учасники отримали можливість познайомитися з роботою ЦНАПу в м. Івано-Франківськ, який визнано одним з передових закладів щодо впровадження інноваційних підходів до обслуговування відвідувачів. Заклад має навіть ігрову кімнату для відвідувачів, які приходять з дітками. Електронні черги надають змогу працювати чітко, прозоро та витримувати визначені терміни для надання необхідних послуг.

Також гості міста отримали багато позитивних вражень від відвідування енергоефективних об’єктів та ознайомлення з презентацією електронних систем Івано-Франківської міської ради.

Міський голова Руслан Марцінків чітко окреслив значення допомоги міжнародних агенцій задля підвищення комфорту проживання мешканців. Зазначив, що проект надає безцінну допомогу щодо отримання кращих світових практик у напрямку розбудови інституційного потенціалу українських міст.  Також наголосив, що міста в свою чергу самостійно відшуковують всі наявні можливості задля реалізації інновацій на території  муніципалітетів.

Отримали змогу тісного спілкування з представниками міст, які мають однакові проблеми, але мають свої шляхи їхніх вирішень.

Наразі міста отримали завдання щодо визначення стратегічних завдань, які можна вирішити за фінансової підтримки ЄС/ПРООН/МРГ, які будуть реалізовані у рамках впровадження проекту «Розумне місто».

Заступник міського голови Богдан Білик та Леся Попелюх заслуговують на окрему подяку за таких теплий гостинний привіт в Івано-Франківську.

 

Ірина Гудзь

 

Чат-бот Гаряча лінія