Новоград-Волинський: спілка ветеранів, учасників, інвалідів ато і бойових дій
Громадська організація під такою назвою уже робить перші кроки на шляху свого функціонування.
Цієї суботи відбулись збори її учасників, де окрім формальних, але необхідних питань (погодження статуту, обрання керівництва, секретаріату, бухгалтерії і т. д.) захисники зі звягельщини, які вже віддали борг Вітчизні (а дехто продовжує військову справу), вирішували і важливі питання сьогодення, необхідні для нормального життя військових, які повернулися із зони АТО. Зрештою, саме це і стало метою існування громадської організації.
Як зазначив її засновник, а після голосування – керівник, Володимир Господинчик, ця спілка має об’єднати усіх ветеранів, учасників, інвалідів АТО і бойових дій, і не на паперах – формально – займатися вирішенням проблем цієї категорії населення нашого міста і району, а працювати так, щоб усі відчували єдність військових і силу їхнього духу. Адже сьогодні вже створено понад 200 організацій, про більшість із яких ніхто й не чув.
Цього ж дня учасники засідання розподілили між собою обов’язки. Так, громадська організація працюватиме у чотирьох основних напрямках, які озвучив Володимир Миколайович:
1. Робота з волонтерами. Ми маємо пам’ятати, що ці люди, допомагаючи нам на фронті, жертвують власним спокоєм, родинним затишком, щастям, тож ми повинні допомогти їм і віддячити, як тільки можемо.
2. Вирішення питань на рівні влади. Представники нашої організації мають співпрацювати із представниками влади місцевого рівня, щоб там знали про наші проблеми і зважали на них.
3. Робота із вдовами, матерями і родинами загиблих. Наш обов’язок не забувати про потреби не лише живих наших побратимів, а й про жінок, матерів і дітей тих хлопців, які покинули ряди війська України, пішовши у вічність.
4. Юридична консультація. Тут ми задіємо спеціаліста з юридичних питань, який допоможе нам розумно, цивілізовано вирішувати болючі питання.
Помітно, що уже з перших днів спілка активно взялась за роботу. На засіданні обговорили необхідність створення бази даних про загиблих, інвалідів, ветеранів, учасників АТО; об’єднання і співпрацю з діючими спілками області й України; активної просвітницької діяльності, зокрема – виходу в пресу й інтернет. Пролунали й конкретні плани на найближчий час. А саме: добитися першочергового влаштування дітей учасників АТО у ДНЗ; звільнити дітей від сплати за додаткові освітні послуги; закцентувати увагу на працевлаштуванні захисників; на рівні місцевої влади вирішити питання надання земельних ділянок, квартир, а також одноразової грошової допомоги безпосередньо із місцевого бюджету.
Гостем засідання став видатний спортсмен Геннадій Данюк, який запропонував усім охочим безкоштовно долучитися до занять спортом у клубі «Фенікс», що спеціалізується на роботі із людьми з фізичними обмеженнями.
Що ж, перші кроки спілки ветеранів, інвалідів, учасників АТО і бойових дій виглядають досить пристойно. Сподіваємось, що добрий почин матиме чудові результати у майбутньому.
P. S. Для більш детальної інформації про роботу спілки звертатися до керівника Володимира Миколайовича Господинчика (тел. 093 428 40 03), або його заступника – Руслана Івановича Масейкова (063 305 00 62)
Олена ЧЕХ.
Фото автора.