Новоград-Волинський: Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене»

22 Жовтня 2015, 22:43

За офіційними  даними кожна четверта людина, яка знаходиться на диспансерному обліку з алкогольною залежністю є молодою людиною від 14 до 35 років. Легкий доступ до алкоголю є однією з основних причин, чому неповнолітні особи активно вживають алкогольні напої.

З метою зосередження уваги громадськості на проблемі продажу алкоголю, пива та тютюнових виробів неповнолітнім ініційовано проведення міської акції «Відповідальність починається з мене» серед торгівельних закладів міста, яка є складовою всеукраїнської акції. Проведення такого заходу спрямоване на посилення відповідальності дорослих за втягування дітей та молоді до вживання алкоголю та куріння. Організаторами є: управління у справах сім`ї, молоді, фізичної культури та спорту, відділ підприємницької діяльності, служба у справах дітей, відділення кримінальної міліції у справах дітей, інспектор з реклами.

Через дану соціально-інформаційну акцію  організатори прагнуть змінити ставлення продавців та свідків продажу алкоголю, пива та тютюнових виробів неповнолітнім з позиції невтручання на позицію звернення уваги на те, що це злочин. Згідно українського законодавства продаж неповнолітнім алкоголю є злочином, за яке повинна нестися відповідальність (штраф або втрата дозволу на продаж алкогольних товарів). Не зважаючи на це, продаж алкоголю неповнолітнім є  загальноприсутнім явищем, а більшість людей залишаються лише тихими свідками таких порушень.

На сьогоднішній день в Україні спостерігається суттєве зменшення фізичного навантаження, рухової активності і занять спортом у молодих людей і підтвердженням цьому є той факт, що близько 50% молоді мають незадовільну фізичну підготовку. До того ж все частіше зустрічаються випадки зловживання молоддю алкоголем, тютюнопалінням та наркотичними засобами. Програма Президента України «Україна для людей» ставить завдання покращити роботу з пропаганди здорового способу життя і зробити все, щоб до 2050 року в нашій державі проживало 50 мільйонів громадян. 

Здоров’я людини не може розглядатися тільки як суто медична проблема. Світова спільнота ще у минулому столітті прийшла до висновку, що стан здоров’я лише на 10% залежить від системи охорони здоров’я, а решта 90%  обумовлюються: станом екології (20%), спадковістю (20%) і найбільше – способом життя (50%). Тому одним із шляхів вирішення зазначених негативних впливів в молодіжному середовищі є виховання почуття відповідальності за стан власного здоров’я і створення моди на здоровий спосіб життя. 

Під назвою «Відповідальність починається з мене» в Новограді-Волинському проходить Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція, мета якої пропаганда і утвердження здорового способу життя серед молоді (відповідно до законів України “Про охорону дитинства”, “Про соціальну роботу з дітьми та молоддю”, Указу Президента України від 6 січня 2010 року № 6 “Про деякі заходи щодо сприяння вирішенню актуальних питань молоді”, наказу Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 11 травня 2012 року № 567 “Про затвердження Положення про Всеукраїнську інформаційно-профілактичну акцію “Відповідальність починається з мене” 2013-2015 роки”). 

В рамках цієї акції на вулицях міста необхідно прибрати всю зовнішню рекламу алкоголю та тютюнових виробів. У торгових закладах Новограда-Волинського постійно проводиться робота кримінальної міліції та служби у справах дітей по виявленню фактів порушень чинного законодавства щодо незаконного продажу неповнолітнім алкогольних напоїв та тютюнових виробів, винні притягаються до відповідальності. В закладах торгівлі та громадського харчування необхідно вивісити інфо-стікер “Я не продаю неповнолітнім алкогольні напої».

Особливо розраховуємо на саму молодь та запрошуємо активно долучитися до реалізації заходів акції, бо тільки від вас залежить майбутнє нашої держави, адже здорова молодь – запорука здорової країни. 

Ще однією ініціативою зустрічі стало  виготовлення соціального відео ролика, який буде розміщено в соціальних мережах та який буде пропагувати здоровий спосіб життя, показуватиме саме ту молодь, яка обрала це своїм життєвим кредо та закликатиме до занять спортом, відмовитись від шкідливих звичок.

 

Анастасія Нєпша,

головний спеціаліст

управління у справах сім`ї, молоді,

фізичної культури та спорту

 

Чат-бот Гаряча лінія