Новоград-Волинський: Ялинки без чипів вважаються незаконними!

16 Грудня 2015, 7:35

У магазинах і на ринках міста Новоград-Волинського уже продається новорічна атрибутика. Незабаром почнеться торгівля і головним символом свята ялинками. Всі новорічні ялинки оснащуватимуться спеціальними електронними чипами, на яких буде інформація про походження цього дерева. Якщо ялинка без такого чипа-бирки, то, значить вона була зрубана і продається незаконно! Для законного продажу ялинок приватний підприємець повинен мати відповідний пакет документів і дозвіл на торгівлю. В разі виявлення порушення, винні особи будуть притягнені до адміністративної відповідальності.

• ст.159 «Порушення правил торгівлі на ринках» тягне за собою попередження або накладення штрафуна громадян 51 грн., а на посадових осіб до 119 грн.;

• ст. 160 «Торгівля з рук у невстановлених місцях» (це стосується стихійних ринків, які в передноворічні дні виникають у місті) карається штрафом від 102 до 255 грн.з конфіскацією товару;

• ст. 164 «Порушення порядку заняття підприємницькою або господарською діяльністю»(без державної реєстрації як суб’єкта господарювання) тягне за собою накладення штрафу від 340 до 1700 грн. з конфіскацією товару.

Крім того, підприємцям, які реалізовуватимуть незаконні ялинки, окрім штрафу загрожує кримінальна справа.

Шановні мешканці міста, пам’ятайте, що купуючи ялинку з чипом, ви отримуєте гарантію того, що це дерево вирубане легально й пройшло радіологічний контроль. Не варто купувати ялинку в місцях нелегального продажу, невідомого походження, без відповідного маркування (чипу), бо такі деревця можуть приховувати в собі «неприємні сюрпризи», особливо нести загрозу вашому здоров’ю.

Нагадаємо які саме документи повинні бути у продавців ялинок:

Згідно законодавства України, підприємці, які здійснюють перевезення та продаж ялинок, повинні мати при собі:

– накладну з лісництва (при перевезенні товарно-транспортну накладну),

– сертифікат радіаційного обстеження дерев,

– дозвіл на торгівлю з “мокрою” печаткою

– а також кожна сосна чи ялинка маркується пластиковими бірками зі штрих-кодом.

Відділ підприємницької діяльності міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія