Новоград-Волинський: «Завжди треба всім малятам про безпеку пам’ятати»

13 Листопада 2015, 1:50

Навчити дітей правил поведінки вдома – коли один. Вчити дотримуватись обачної поведінки, безпечної поведінки серед предметів побуту, вибирати безпечне місце для ігор .Дати знання дітям про те, що потрібно робити, якщо хтось із  сторонніх намагається проникнути в житло. Формувати навички спілкування з незнайомими людьми за відсутності дорослих. Закріплювати знання, вміння та навички, сформовані переконання, які потрібні кожній людині для збереження життя та здоров’я. Закріпити в пам’яті номери телефонів екстрених служб «101», «102», «103». Виховувати впевненість у поведінці, обачність, уважність та пильність. Саме з цією метою бібліотека – філія №2 для дітей провела урок – застереження з школярами молодших класів ЗОШ №6. «Мій дім — моя фортеця». Напевно, ти не раз чув цей вислів. А що він означає? По-перше: «Я пишаюся своїм домом». По-друге: «Вдома я у безпеці» .А як ти почуваєшся, коли лишаєшся сам удома? Чи відчиниш ти двері тому, хто скаже, що приніс посилку батькам або подарунок для тебе? Що ти відповіси, якщо незнайома людина запитає по телефону: «Ти вдома?» чи «У твого тата є комп’ютер?» Що ти зробиш, якщо раптом удома почуєш сторонні звуки? Чи можеш ти самостійно викликати «швидку допомогу», зателефонувати до міліції, пожежної частини і повідомити потрібну інформацію? Працівники  бібліотеки пояснювали, як потрібно поводити себе в тій чи іншій ситуації.

Наприкінці уроку учням було запропоновано подивитися короткометражні відеоролики на тему: «Дії під час пожежі», «Як себе вести у лісі», «Як себе вести на льоду», « Як поводити себе з незнайомими людьми».

Ця зустріч дуже сподобалась дітям, вона пройшла весело та дуже пізнавально.  Ми сподіваємось, що діти не лише почули правила безпеки, але й закріпили свої знання. І в майбутньому це допоможе  їм зберегти своє життя і допомогти іншим.

 

В.О.Нікітчина

Бібліотекар бібліотеки – філії №2 для дітей

 

Чат-бот Гаряча лінія