Новоград-Волинським підприємцям розповіли про важливість вакцинації

28 Серпня 2021, 13:19

Протягом тижня проходили наради з представниками бізнесу Новоград-Волинської міської територіальної громади щодо здійснення вакцинації, які проводила директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Інна Вошко.

На зустрічі були запрошені представники закладів громадського харчування, закладів розміщення, продовольчих та промислових магазинів, служб таксі, перевізників, яких проінформували про стан поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в громаді, основні симптоми захворювання та можливості вакцинації.

Зокрема, директор КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради Інна Вошко зазначила, що наразі у Новоград-Волинській міській ТГ виявлено випадки захворювання Дельта-штамом. Згідно з науковими дослідженнями, уражені штамом «Дельта» вдвічі більше піддаються небезпеці потрапити до стаціонару, ніж інфіковані штамом «Альфа».

Основна небезпека нового різновиду коронавірусу в тому, що він вражає переважно молодих людей віком від 12 до 20 років. Хворі, в яких виявили цей штам, мали такі симптоми:

– висока температура тіла;

– біль в горлі;

– нежить;

– кашель.

Проте, на відміну від звичайної застуди, перебіг захворювання був важчим. Також у хворих можуть спостерігатися кишкові розлади, нежить, загальна слабкість при нормальній температурі тіла. Такий перебіг захворювання є найбільш небезпечним для оточуючих, оскільки пацієнти можуть нехтувати заходами безпеки і через це бути джерелом зараження для інших людей.

Єдиний спосіб захисту від коронавірусної хвороби, в тому числі викликаною вірусом штаму «Дельта» – це вакцинація. Щеплення будь-якою вакциною мінімізує тяжкі наслідки захворювання.

На базі КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги» міської ради функціонують 4 пункти щеплень, що працюють на базі амбулаторій загальної практики – сімейної медицини, де можна вакцинуватись за направленням лікаря. А також Центр вакцинації, який розміщений в міському Палаці культури ім. Лесі Українки за адресою: пл. Лесі Українки, 9 (вхід ліворуч від центрального).

Також для вакцинації організованих колективів можуть виїжджати мобільні бригади та вакцинувати працівників на місцях.

Вакцинація працівників сфери обслуговування та підприємств – необхідна умова для недопущення нової хвилі COVID-19.

 

Чат-бот Гаряча лінія