Новогрвд-Волинський: діагностика – один з найголовніших аспектів медицини

26 Лютого 2016, 5:53

Одним із основних аспектів в медицині є постановка правильного діагнозу, від якого залежить належне лікування та повне одужання хворого, а також запобігання захворювання на початкових стадіях.

Новоград – Волинське міськрайТМО достатньо забезпечене сучасним діагностичним обладнанням. Далеко не кожен район має таке обладнання, як наш лікувальний заклад.

На сьогоднішній день в ТМО ультразвукова діагностика (УЗД) проводиться на базі діагностичного, приймального і хірургічного відділень.

На базі хірургічного відділення працює апарат УЗД для надання допомоги пацієнтам хірургічного та пологового відділеннь. Там виконується обстеження органів черевної порожнини, нирок, простати, акушерсько-гінекологічні.

В приймальному відділенні знаходиться УЗД- апарат для надання допомоги пацієнтам.  Обстеження проводиться ургентними  лікаря в нічний час та святкові і вихідні дні.

В діагностичному відділенні працюють 4 кабінети, обладнані УЗ-апаратурою і укомплектовані штатними посадами лікарів для обстеження амбулаторних пацієнтів. Пацієнтам слід звертатись в реєстратуру , яка знаходиться в діагностичному відділені, де вони отримають всю інформацію, а також матимуть змогу попередньо записатись на прийом, згідно направлення лікаря.

Дуже важливим моментом є підготовка пацієнта до УЗ-обстеження, яка необхідна для якісного дослідження, тому пацієнтам не слід нехтувати даною інформацією. Загальна підготовка до УЗ-обстеження включає дієту, протягом 3-х днів до обстеження не їсти чорний хліб, молочні продукти, бобові, капусту, свіжі овочі і фрукти, солодке, прийти натщесерце і мати з собою рушничок.

Існує ще і спецпідготовка для обстеження окремих органів (сечового міхура, простати, вагінального обстеження). Всю інформацію можна отримати особисто, або  за тел. 5-60-11 в межах робочого дня.

В діагностичному відділенні проводяться дослідження органів черевної порожнини (печінки, підшлункової залози, жовчного міхура, селезінки), нирок, сечового міхура, простати, щитовидної залози, молочної залози, акушерсько-гінекологічні обстеження.

На базі діагностичного відділення працюють кабінети функціональної діагностики, де проводяться обстеження:

–  електрокардіографія (запис коливань різниці потенціалів, які виникають у серці під час його збудження.);

-велоергометрія (дослідження під час фізичного навантаження на велоергометрі).

– електроенцефалографія (графіча реєстрація біопотенціалів головного мозку);

– реоенцефалографія судин головного мозку (досліджується робота судин головного мозку);

– реовазографія судин верхніх та нижніх кінцівок (дослідження судинного русла кінцівок);

– ехокардіоскопія дітям та дорослим (ультразвукова діагностика серця);

– холтер артеріального тиску (реєстрація показників артеріального тиску на протязі доби) ;

– холтер ЕКГ (безпреривний запис  електрокардіограми на протязі доби);

– функція зовнішнього дихання (реєстрація порушень дихальної функції легень).

Крім цього у відділенні є ендоскопічний кабінет, де проводять обстеження:

–  фіброгастродуоденоскопія (ендоскопічне дослідження стравоходу, порожнини шлунка і дванадцятипалої кишки);

–  бронхоскопія (ендоскопічне дослідження бронхів);

–  колоноскопія (діагностика внутрішньої поверхні товстої кишки).

За два останні роки діагностичне відділення поповнено новим обладнанням. В 2014 році придбано відеогастроскоп  PENTAX, для проведення ендоскопічних обстежень. В минулому році придбано два датчики (кардіологічний та вагінальний) для обстеження дорослого населення.

Тож, своєчасне звернення на обстеження – запорука здоров’я та довголіття.
 

Ю.М. Дебич,

завідувач діагностичним відділенням

 

Чат-бот Гаряча лінія