Новонрад-Волинський: роль бібліотеки в культурній інтеграції внутрішньо переміщених осіб у приймаючі громади в умовах військового конфлікту

3 Грудня 2015, 3:56

Тривалий збройний конфлікт на сході України привчив українців до життя в новій реальності. Ми вже не плутаємо поняття «біженець» і «переселенець». Не залишилася осторонь цієї складної ситуації, що сталася в країні, центральна міська бібліотека ім. Юрія Ковальського. Після участі в проекті «Бібліотека як міст культурної інтеграції внутрішньо переміщених осіб у місцеві громади», який проводився в рамках проекту «Від руйнування до творення. Шляхи примирення в українському суспільстві» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини,  бібліотека стала центром з надання допомоги для вимушено переселених осіб із зони АТО. На даний час в нас зав’язалися тісні зв’язки з деякими переселенцями. У бібліотеці вони користуються вільним безкоштовним доступом до мережі Інтернет, зв’язуються з рідними через соціальні мережі та Skype. Ми інформуємо, підтримуємо та надаємо впевненості тим, хто вимушено змінив місце проживання.

Олена Бондаренко, переселенка з м. Луганська, провівши майстер-клас по виготовленню осінньої листівки, добавила цей матеріал до свого портфоліо при переатестації. Відвідавши наш захід, Петро Правий ( Петро Бондаренко), переселенець з м. Луганська, письменник, блогер, запропонував провести на базі нашої бібліотеки виставку-презентацію книг його друзів. Наталія Андрієнко, переселенка з м. Луганська, через соціальні мережі підтримує зв’язок з рідними. Сім’я Шиман, переселенці з м. Волновахи, є  постійними користувачами бібліотечних послуг.

Участь бібліотеки в проекті відображена на постері з інформацією про захід, а також для поціновувачів друку ми отримали видання  української сучасної еліти. А це Андрухович, Матіос, Роздобудько, Шкляр. А ще чимало книг, які розповідають про історію України. Адже, саме література є основою національної культури і від її рівня залежить рівень свідомості громадян.

 

Т.Мельник,

зав. відділом обслуговування

ЦМБ ім. Юрія Ковальськог

 

Чат-бот Гаряча лінія