Нововведення в реєстрації колективних договорів

13 Вересня 2019, 15:12

Департамент праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської  міської  ради  повідомляє про зміни з 31.08.2019 року в законодавстві щодо Порядку повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) та територіальних угод, колективних договорів.

Так відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 21.08.2019   №768  «Про внесення  змін до Постанови  Кабінету Міністрів  України від 13.02.2013  №115» змінено Порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) та територіальних угод,  колективних  договорів.

Звертаємо  увагу  на  основних  змінах  при   проведенні  повідомної   реєстрації:

–                       на повідомну реєстрацію подається лише один примірник колективного договору, угоди,  змін та доповнень до них  разом  із  додатками  супровідним  листом  на  фірмовому  бланку  установи (організації);

На вибір сторін колективного договору пропонується 3-и варіанти подання  примірника  угоди  (договору):

1.            оригінал у паперовому вигляді відповідним чином прошнурований та пронумерований; 

2.            оригінал електронного документа з пов’язаними з ним кваліфікованими електронними   підписами; 

3.            електронна  копія  оригіналу  паперового  документа (фотокопія), засвідчена кваліфікованою електронною печаткою.

Реєструючий орган не може відмовити у повідомний реєстрації угоди, договору, змін і доповнень до них, повертати їх на доопрацювання, витребовувати додаткові документи  та встановлювати додаткові вимоги до оформлення поданих на реєстрацію документів.

Повідомна  реєстрація  проводиться протягом 14 робочих днівіз дня, наступного після  надходження  угоди  або  договору  до реєструючого  органу.  Реєструючий орган вносить відповідний запис до реєстру територіальних угод,  колективних договорів, змін і доповнень до них та не пізніше наступного робочого дня після реєстрації письмово інформує про реєстрацію угоди, договору, змін і доповнень до них суб’єкта, який подав  на  реєстрацію  документ.

Реєструючий орган не робить жодних написів  на  примірнику угоди(договору), змін і доповнень  до  них  та  не  повертає його  сторонам   угод, договорів. 

Реєструючий  орган  зберігає  отриманий  примірник  документа угоди(договору) в паперовій або електронній формі  у  себе  до  заміни  новою угодою, договором.

З  метою  посилення  інформування  зацікавлених суб’єктів реєструючий  орган  оприлюднює  на  офіційному веб-сайті  та  щомісяця  оновлює:

–          реєстр угод, колективних договорів, змін і доповнень до них;

–          текст угод, договорів, змін і доповнень до них;

–          рекомендації щодо приведення угоди, колективного  договору у відповідність з вимогами трудового законодавства (у разі їх наявності);

–          перелік  підприємств, установ, організацій, для яких є обов’язковими положення угоди, колективного договору(у разі подання такого переліку сторонами угоди, колективного договору).

Зауважуємо,що текст  колективного договору, змін та доповнень до нього оприлюднюється на офіційному веб-сайті  за винятком інформації, доступ до якої обмежено сторонами  відповідно до закону або за їх рішенням.   

Відділ праці та соціально-трудових відносин

 

Чат-бот Гаряча лінія