Новий етап прозорості будівництва

15 Липня 2016, 22:59

14 липня 2016 року в місті Києві відбувся семінар з прозорого та ефективного управління у будівельній сфері „Республіка Корея – Україна: обмін досвідом з підвищення прозорості у сфері будівництва за бюджетні кошти”, який проводився Міністерством інфраструктури України, Програмою розвитку ООН в Україні, Центром досліджень політики ПРООН в Сеулі та Муніципалітетом Сеулу. Участь у заході від міста Новоград-Волинський взяли представники управління містобудування, архітектури та земельних відносин Новоград-Волинської міської ради (Альяних З.С. – заступник начальника управління, начальник відділу містобудування та архітектури управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради, Шапран Т.М. – начальник служби містобудівного кадастру управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради).

З вступним словом виступив Дмитро Роменський – заступник Міністра інфраструктури України – керівник апарату Міністерства інфраструктури України, який зазначив, що в України є можливість перейняти досвід в системі прозорого будівництва, що реалізовується в Сеулі (Республіка Корея). Спільними зусиллями подібних ініціатив та організацій Україна зможе досягти підвищення ефективності використання публічних коштів.

Під час заходу :

1) було презентовано розроблену в Сеулі систему управління будівництвом, вільну від корупції та визначено загальні політичні основи для прозорого і ефективного управління у будівельній галузі;

2) були презентовані ініціативи в Україні та плани щодо включення досвіду Сеула у створенні системи управління будівництвом вільної від корупції;

3) були окреслені технічні аспекти системи управління будівництвом вільної від корупції (єдина інформаційна система управління проектами One-PMIS, система інформування про стан будівництва Allimi);

4) зроблено огляд антикорупційної політики Республіки Кореї та загальних уроків і досвіду щодо сприяння прозорості та відкритим даним;

Система прозорого будівництва реалізовується в Кореї з 2011 року. А вже в 2013 році на знак визнання її інноваційності та потенціалу для застосування в інших країнах система отримала престижну нагороду державної служби ООН.
Представники корейської сторони продемонстрували єдину систему управління проектами у Сеулі (One-PMIS), яка дає змогу в режимі реального часу ефективно управляти будівельними проектами, близько 90% інформації про які автоматично передається в систему інформування Allimi для публічного доступу. За допомогою Allimi уже розкрито інформацію про 2 600 будівельних проектів у Сеулі.

Під час заходу учасники мали можливість поспілкуватися із міжнародними експертами з питань прозорого та ефективного управління у будівельній галузі.

Обговорення, що відбулися після семінару, вкотре продемонстрували велику зацікавленість української влади та громадськості у питанні підвищення прозорості та підзвітності будівельної сфери.

 

З.С.Альяних,

заступник начальника управління,

начальник відділу містобудування

та архітектури управління містобудування,

архітектури та земельних відносин міської рад

 

Чат-бот Гаряча лінія