ОБЕРЕЖНО: ТУМАН!

24 Жовтня 2019, 16:38

Осінні денні та нічні перепади температури призводять до виникнення густих туманів, особливо в ранковий час. Через це значно погіршується видимість на дорогах.

Туман – це природне явище, що трапляється доволі часто і є одним з найнебезпечніших для автомобілістів. У результаті різкого обмеження видимості збільшується кількість дорожньо-транспортних пригод на дорогах. Якщо дальність видимості є 500 – 1000 м, то туман вважається слабким, 50–500 м – помірним і менше 50 м – сильним.

Сильний туман найбільш небезпечний при проїзді перехресть і особливо залізничних переїздів: водій не бачить дорожніх знаків, погано помічає світлові сигналізації, зростає частота наїздів на перешкоди.

Відділ з питань цивільного захисту міської ради закликає усіх учасників дорожнього руху бути пильними на дорозі, щоб уникнути аварійних ситуацій та ДТП. Особливо наголошуємо бути пильними батькам, діти яких самостійно добираються до школи. Шановні батьки! При можливості, у період туману поведіть дітей до школи особисто, вразі ж неможливості проведіть з вашими дітьми бесіду та навчіть їх як потрібно поводитися на дорозі в період туманів.

Шановні водії та працівники автотранспорту, пам’ятайте:

  • Ваша увага і обережність є гарантією безпеки руху. Обирайте швидкісний режим, який здатний забезпечити своєчасне гальмування перед перешкодою, що може з’явитися зненацька.
  • Мокре дорожнє покриття збільшує гальмівний шлях автотранспорту. Під час руху в колоні збільшіть дистанцію між автомобілями (не менше 50 м).
  • Користуйтеся протитуманними фарами.
  • Уважно слідкуйте за сигналами автомобілів, що рухаються попереду.
  • Не допускайте різкого гальмування без особливих на те причин.
  • Не намагайтеся обганяти транспортний засіб у тумані. При русі в тумані слід бути особливо обережними.

·         При зупинці, плавно гальмуючи, займіть місце на узбіччі та ввімкніть аварійну сигналізацію, щоб позначити габарити вашого автомобіля.

Будьте уважними та обережними на дорозі!

Анна Висоцька, начальник відділу з питань
цивільного захисту міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія