Обговорення важливість ролі патронату над дитиною як складової системи захисту прав дитини в громаді

27 Березня 2024, 16:59

26 березня 2024 року заступниця міського голови Наталія Борис та начальниця служби у справах дітей Нонна Лойко взяли участь у нараді при районній державній військовій адміністрації, метою якої було обговорення важливості ролі патронату над дитиною як складової системи захисту прав дитини в громаді. Наразі в Житомирській області значно збільшилась кількість дітей, які потрапляють в складні життєві обставини та потребують допомоги. Держава створює умови для розширення кількості патронатних сімей, забезпечує належною матеріальною допомогою розміром 5 прожиткових мінімумів. Соціальна допомога на дитину від 2, 5 (3,5 для дітей з інвалідністю) прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку.

Начальник служби у справах дітей розповіла про досвід створення патронатних сімей в громаді. На даний час в громаді функціонує 2 патронатні сім’ї. З грудня 2022 року вони допомогли 13 дітям, з них 2 дітей повернуто в біологічну родину, 3 – усиновлені, 1 дитину влаштовано в прийомну сім’ю.
Патронатний вихователь – це повноцінна професія. Патронатні вихователі отримують заробітну плату, зарахування до трудового стажу та відповідні соціальні гарантії. Свою діяльність патронатний вихователь веде на договірній основі.
Наразі в громаді проводиться масштабна компанія по пошуку кандидатів у патронатні вихователі. Якщо ви маєте бажання стати патронатним вихователем і допомогти дітям, що потребують родинного тепла і турботи, звертайтеся за детальною інформацією до служби у справах дітей Звягельської міської ради за адресою: вул. Шевченка, 20, м. Звягель або за номерами телефонів: 093 798 48 11, (04141) 3-22-24, електронна адреса: ssnnv@ukr.net.
Чат-бот Гаряча лінія