Обговорили механізм надання житлових субсидій населенню у грошовій формі

21 Лютого 2019, 18:45

20 лютого 2019 року в актовій залі територіального центру за участі заступника директора – начальника управління державних соціальних допомог департаменту праці та соціального захисту населення Новоград-Волинської міської ради Олени Анатоліївни Пономаренко було надано роз’яснення працівникам установи щодо запровадження Урядом механізму надання житлових субсидій населенню у грошовій формі.

Відповідно до постанови Кабінету міністрів України № 1176 від 27.12.2018 року “Про деякі питання надання житлових субсидій населенню у грошовій формі” механізм запровадження надання субсидій у грошовій формі буде проходити в три етапи. Перший етап розпочався 1 січня 2019 року і поширюється на тих громадян, які звернулися за субсидією з новим пакетом документів. На другому етапі до монетизації повинні бути залучені громадяни, яким буде призначено субсидію на неопалювальний період 2019 року. На третьому етапі очікується повний перехід на надання субсидій у грошовій формі.

Олена Пономаренко зауважила, що пенсіонери отримають допомогу від держави для оплати комунальних платежів за лютий 2019 року у березні разом з пенсією.

Всі решта субсидіанти зможуть отримати субсидію з 12 березня у найближчому відділенні Ощадбанку за пред’явленням паспорту та ідентифікаційного коду.

Було акцентовано увагу на тому, що таке поняття як обов’язковий платіж скасовується. Домогосподарство отримає субсидію готівкою та має самостійно розрахуватися за спожитий газ, тепло, воду, електроенергію, а кошти, які залишаться після оплати комуналки, може використати на свій розсуд.

Оплата комунальних платежів після 20 березня не впливатиме на субсидію наступного місяця. Однак, якщо станом на травень 2019 року, у домогосподарства буде прострочена понад місяць заборгованість за послуги понад 340 гривень, субсидію на новий період 2019-2020 рр. не призначатимуть.

Також було наголошено, що з 1 травня 2019 р. призначення житлової субсидії домогосподарствам, які таку субсидію одержували протягом опалювального сезону 2018/19 року не у грошовій формі, здійснюється лише після подання нових заяви і декларації, в яких обов’язково зазначається номер мобільного телефону заявника.

Окрім того Олена Пономаренко поінформувала присутніх, що з 01 січня 2019 року в Україні запрацював ще один вид соціальної допомоги родинам, які виховують маленьких дітей – “муніципальна няня”. Про додаткову грошову допомогу молодим сім’ям. Також пояснила, як оформити допомогу та що потрібно, щоб стати муніципальною нянею.

В ході зібрання всі бажаючі мали змогу поставити запитання та отримати кваліфіковану відповідь.

 

Чат-бот Гаряча лінія