Обговорили питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад

13 Липня 2017, 0:28

11 липня 2017 року секретар міської ради, перший заступник міського голови, голови постійних комісій міської ради та депутати міської ради разом з головою, депутатами та представниками Новороманівської сільської ради обговорили питання щодо добровільного об’єднання територіальних громад міста Новограда-Волинського та сіл Вершниця, Кущове, Нова Романівка, Перемога, Слобода Романівська, Ужачин, Яблуневе Новороманівської сільської ради в Новоград-Волинську міську об’єднану територіальну громаду з адміністративним центром у місті Новограді-Волинському.

На початку зібрання голова Новороманівської сільської ради Лосовський Ю.А. повідомив, що мешканці вже визначилися з ким об’єднуватись і надали згоду на створення Романівської ОТГ, документи вже подані і будуть розглядатися на сесії облради 27 липня 2017 року.

Секретар міської ради Пономаренко О.А. представила присутніх депутатів міської ради, які виявили бажання поспілкуватися й обговорити дане питання з Новороманівськими колегами. Олена Пономаренко поінформувала, що депутатська група із 16 чоловік внесла ініціативу щодо створення Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади. З даного приводу у місті Новограді-Волинському відбулися громадські слухання. На тринадцятій сесії депутати міської ради прийняли рішення №329 «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад». Потому Олена Анатоліївна передала слово голові робочої групи з питань вивчення пропозиції щодо ініціювання добровільного об’єднання територіальних громад, першому заступнику міського голови Колотову С.Ю., який виокреслив головну мету візиту, яка є досить простою донести з перших вуст інформацію про об’єднання та створення спільної громади з мешканцями Новороманівської сільської ради. Сергій Юрійович наголосив: «… ми хочемо щоб вибір, який ви зробите був свідомим, виваженим на користь громади. Ми запропонуємо свій варіант, а ви зробіть свій свідомий вибір, обравши кращий варіант. Інформаційно-роз’яснювальна робота буде проводитися в усіх сільських радах, яким пропонується увійти до складу ОТГ.

Для того щоб зробити свій вибір зважено потрібно дивитися у майбутнє, що буде через рік, через десять років, адже вже сьогодні ви закладаєте фундамент на десятиліття уперед і потім буде дуже важко щось змінити. Тому важливо, щоб наш і ваш вибір був свідомий, добровільний, обґрунтований та аргументований. Ми пропонуємо вам і селам вашої сільської ради створити спільну громаду, яка відповідно до законодавства має надавати весь спектр послуг своїм громадянам. Таким чином, жителі міста своє слово вже сказали, тепер рішення за мешканцями Новороманівської сільської ради.»

Секретар міської ради Пономаренко О.А. додала, що будь яка новостворена громада має бути самодостатньою й потрібно створити усі умови для її подальшого розвитку. На сьогодні держава субвенційно надає підтримку громадам, але у подальшому невідомо чи будуть йти дотації, кожна об’єднана громада буде змушена виживати сама, вирішувати усі питання завдяки виключно своїм бюджетам. Також висловила чітку позицію, щодо спільної громади з Новороманівською сільською радою з центром у місті. «Це ідеальний варіант, адже вся інфраструктура, адміністративні приміщення, ЦНАП та взагалі надання усіх видів послуг налагоджені у місті й мешканці Новороманівської сільської ради матимуть можливість отримувати якісні послуги на які вони мають право», – зазначила Олена Анатоліївна.

У свою чергу Юрій Антонович Лосовський зазначив, що вони обговорюють процес об’єднання вже два роки, у 2017 році, після проведення двох громадських слухань вирішили об’єднатися з 8 сільськими радами, які надали згоду на об’єднання. Але поряд з цим є території в межах сільської ради, яким було б вигідніше приєднатися до міста – це в інтересах людей. Тому є можливість розглянути цей альтернативний варіант.

У ході обговорення депутати міської ради висловлювали свої думки щодо питання створення спільної громади. Зокрема, голова Новоград-Волинської міська організації політичної партії «Українське об’єднання патріотів – УКРОП» Андрій Рассадін поцікавився щодо наявності фахівців, які будуть очолювати установи та організації Брониківської ОТГ, якщо така все ж буде створена.

Голова Новоград-Волинської міська організації Радикальної партії Олега Ляшка Василь Остапчук зазначив, що територіально більшість сіл вже дотичні та входять у місто, але живуть у своїх громадах. «У місті є основне: ресурси, кадри, діти з сіл відвідують дитячі садочки, навчаються у загальноосвітніх навчальних закладах, школі мистецтв, лікуються у міськрайТМО, а місто у свою чергу вкладає кошти у ці установи». Висловив однозначну позицію, що сільським жителям буде набагато краще об’єднатись з містом. «Потрібно створювати одну громаду, тим самим підсилимо один одного, матимемо один скоординований розвиток», – запевнив Василь Іванович.

Голова Територіальної організації Політичної партії «Опозиційний блок» у місті Новоград-Волинському Олег Журбенко, констатував той факт, що потрібно реально дивитися на речі й визначитися, як буде краще громаді.

Підводячи підсумки даного зібрання перший заступник міського голови Колотов С.Ю. наголосив; «…ми намагалися до вас донести інформацію з перших вуст, для того щоб ви проаналізували і зробили свій висновок. Міський голова до вас звернувся офіційно з листом, який ви розглянете і приймете відповідне рішення, про яке повідомите нас письмово. Міська влада готова до повторних зустрічей, ми будемо їхати і спілкуватися з людьми, розглянемо всі запропоновані варіанти. Ви робите досить серйозний, історичний крок у житті своєї громади тож зробіть його виважено», – підсумував Сергій Юрійович та подякував за прийом, а також висловив сподівання на подальші взаємовідносини на користь громад.

 

Відділ інформації та зв’язків

з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія