ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі:«Книги для поповнення фонду бібліотек»

31 Серпня 2023, 11:40

ОБҐРУНТУВАННЯ технічних та якісних характеристик закупівлі:

«Книги для поповнення фонду бібліотек».

Код  ДК 021:2015: 22110000-4: Друковані книги

 (оприлюднюється на виконання постанови КМУ № 710 від 11.10.2016 «Про ефективне використання державних коштів» (зі змінами)

 

Найменування, місцезнаходження та ідентифікаційний код замовника в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань, його категорія: Управління культури і туризму Звягельської міської ради,  площа Лесі Українки,буд.9, м. Звягель, Звягельський р-н, Житомирська обл., 11700, код ЄДРПОУ 13577959, категорія: відповідно до п.3 ч.4 ст.2 ЗУ «Про публічні закупівлі».

Мета  проведення закупівлі:  Згідно рекомендації Міністерства культури та інформаційної політики України щодо актуалізації бібліотечних фондів у зв’язку зі збройною агресією російської федерації проти України з фондів Звягельської бібліотеки протягом 2022 року та за 1-е півріччя 2023 року було списано 102689  примірників російськомовної літератури, що складає майже половину від усього книжкового фонду, та процес списання триває. У першу чергу вилучено книжки антиукраїнського змісту з імперськими наративами і пропагандою насильства, проросійської, шовіністичної політики, книжки сучасних російських авторів, до яких застосовані санкції, які публічно підтримали агресію російської федерації. Також списанню з бібліотек підлягають деякі україномовні книги що ідеологічно застарілі та фізично зношені.

Під час воєнного стану бібліотека  є  центром інформації і спілкування,  культурного і духовного відпочинку для жителів громади, переселенців, тимчасово переміщених осіб. В умовах масштабного поширення російської пропаганди в українському інформаційному просторі, Звягельська бібліотека, що входить у склад управління культури і туризму Звягельської міської ради, що є замовником даної закупівлі, працює над формуванням стійкого інтересу до читання української книги, що є потужною зброєю проти російської всебічної агресії та зменшення впливу російської культури.

З огляду на викладене, закупівля здійснюється у зв’язку із вилученням пропагандистської російської літератури в бібліотечних фондів громади з метою  заміщення  її якісною українською  літературою, перекладами українською мовою  світової літератури, що видаються  українськими  видавництвами.

Джерело фінансування: кошти місцевого бюджету

Назва предмета закупівлі із зазначенням коду за Єдиним закупівельним словником:

книги для поповнення фондів бібліотек. Код  ДК 021:2015: 22110000-4: Друковані книги.

     Термін поставки товару:  до 15.11.2023 р. включно.

     Вид процедури закупівлі: відкриті торги з особливостями  згідно положень Закону України «Про публічні закупівлі» від 25.12.2015 № 922-VI1I зі змінами з урахуванням положень Постанови Кабінету Міністрів України «Про затвердження особливостей здійснення публічних закупівель товарів, робіт і послуг для замовників, передбачених Законом України “Про публічні закупівлі”, на період дії правового режиму воєнного стану в Україні та протягом 90 днів з дня його припинення або скасування» від 12 жовтня 2022 р. № 1178 (надалі – Особливості).

Кількісна характеристика предмета закупівлі: 1957 шт. примірників книг

Обґрунтування розміру бюджетного призначення та очікуваної вартості предмета закупівлі:

Розрахунок очікуваної вартості зазначеного товару було складено з урахуванням рекомендацій Примірної методики визначення очікуваної вартості предмета закупівлі, затвердженої наказом Мінекономіки від 18.02.2020 № 275 (зі змінами), зокрема використовуючи метод порівняння ринкових цін на такі товари, доступні у відкритих джерелах інформації (Інтернет) тощо.

Закупівля здійснюється відповідно до  кошторисних призначень на 2023 рік та становить 500000,00 грн. з ПДВ.  

  Обґрунтування технічних та якісних характеристик предмета  закупівлі: Технічні та якісні характеристики предмета закупівлі визначені відповідно до потреб замовника, запитів користувачів бібліотеки громади та визначені  у тендерній  документації.

 

Чат-бот Гаряча лінія