Обмін досвіду та ідей. Напрацювання співробітництва

7 Березня 2024, 14:21

Делегація представників галузі культури Звягельської міської територіальної громади на чолі із заступницею міського голови Наталією Борис та начальником управління культури і туризму міської ради Олександром Широкопоясом відвідала Літературно-меморіальний музей-садибу Лесі Українки у селі Колодяжне та Волинський обласний краєзнавчий музей у місті Луцьк.

Розвиток партнерських зв’язків між музейними установами є важливим фактором просування та розвитку туристичних магнітів та культурних ініціатив Звягельської громади.

Леся Українка, як символ української культури, не тільки залишила свій невмирущий слід у світі поезії, але й надихає та об’єднує музейних професіоналів, які присвячують своє життя вивченню та вшануванню її культурної спадщини.

Дана поїздка до музею-садиби Лесі Українки дала можливість доторкнутися до витоків її творчості, відчути енергію, яка пронизує кожен експонат, кожен предмет побуту, кожен куточок оселі. Експозиція музею органічно вписана в історичний контекст часу життя Лесі.

Працівники культури отримали можливість знайти нові джерела натхнення та ідей для власної творчості. Один з важливих аспектів даної зустрічі – обговорення методик збереження та експозиційного представлення колекцій, адже кожен музей має свої унікальні експонати та можливості їх показу. Крім того, поділилися напрацюваннями щодо реалізації грантових проектів в галузі культури і туризму.

Обмін досвідом стимулює музейних працівників до проведення спільних проектів та подій, таких як виставки, конференції, майстер-класи та лекції. Це не лише сприяє популяризації творчості Лесі Українки, але й зміцнює міжмузейні зв’язки та сприяє розвитку музейної сфери в цілому.

Домовились про проведення спільних заходів із відзначення 175-ї річниці від дня народження Олени Пчілки та подальше підписання Меморандуму про співпрацю між музейними установами.

Цей обмін досвідом дасть унікальну можливість для музейних працівників обмінюватися ідеями, кращими практиками та вдосконалювати свою роботу.

Управління культури і туризму Звягельської міської ради

Чат-бот Гаряча лінія