Обстежено поточний стан благоустрою кладовищ міської ОТГ

20 Серпня 2020, 15:58

Реагуючи на численні звернення та скарги жителів міста щодо незадовільного утримання міських кладовищ, 20 серпня начальник управління ЖКГЕ та КВ міської ради Олександр Богданчук спільно з старшим інспектором інспекції благоустрою Анатолієм Балтаєвим та завідувачем відділу похоронного обслуговування КП «Новоград-Волинськжитлосервіс» Павлом Рутанським здійснили обстеження поточного стану благоустрою цвинтарів міської ОТГ.

Зокрема, оглянуто міські кладовища по вул. Чижовецькій, Макаренка, Чехова, Коростенській та в с. Майстрів, балансоутримувачем яких є КП «Новоград-Волинськжитлосервіс».

Переповнені сміттєві баки, наявність значної кількості невивезених кучугур сміття, непокошені узбіччя та доріжки – це лише частина недоліків, на які було вказано відповідальним особам та встановлено терміни їх усунення.

В свою чергу, доглядачі міських кладовищ (кожне обслуговує 1 працівник) скаржилися на відсутність справного інвентарю, необхідного для виконання поточних робіт. Так, косіння рослинності проводиться власними косарками доглядачів, оскільки КП «Новоград-Волинськжитлосервіс» досі не забезпечив ними своїх працівників. Вивіз скошених бур’янів та сміття з кладовища по вул. Чижовецькій, за словами його доглядача, на момент обстеження не здійснювався понад місяць.

В занедбаному стані кладовище по вул. Макаренка, що в мікрорайоні «Дружба». Повністю заросла братська могила, наявні сміттєзвалища, не розчищені доріжки.

Дещо покращився стан благоустрою військово-меморіального кладовища по вул. Чехова (три тижні тому була критична ситуація з вивезення сміття), проте недоліків і там ще достатньо.

Натомість, охайно та доглянуто на кладовищі в с. Майстрів. Проведені роботи з благоустрою – скошена трава, відсутність стихійних звалищ сміття, в належному стані огорожа – на кладовищі по вул. Коростенській.

Як повідомив начальник управління ЖКГЕ та КВ міської ради Олександр Богданчук, керівник КП «Новоград-Волинськжитлосервіс» Сергій Моісєєв, пояснює постійні перебої у вивезенні сміття з кладовищ несправністю службового транспорту підприємства. Проте, це не може бути причиною не виконання робіт, оскільки кошти на утримання кладовищ з міського бюджету вже перераховано їх балансоутримувачу. Можна знайти інші можливості і організувати належну роботу.

Про результати обстеження та виявлені недоліки поінформовано керівництво міста, оскільки напередодні на апаратній нараді Сергій Моісєєв доповів про виконання в повному обсязі всіх запланованих робіт щодо благоустрою кладовищ, що не є дійсністю.

Алла Виговська, головний спеціаліст відділу інформації та зв’язків з громадськістю міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія