Очільник громади Микола Боровець представив досвід міжмуніципальної співпраці у воєнний час

11 Липня 2022, 15:19

Міський голова Микола Боровець взяв участь у круглому столі на тему: «Разом з Україною: механізми взаємодії органів місцевої та регіональної влади у воєнний час», організованого Конгресом місцевих та регіональних влад Ради Європи та Асоціацією міст України.

У ході зустрічі в форматі онлайн присутні мали змогу обмінятися досвідом і практиками взаємодопомоги між українськими громадами, а також прикладами взаємодії з іншими муніципалітетами Європи.

Новоград-Волинська громада зацікавлена в організації діалогу з містами ЄС для підготовки та реалізації перспективних та взаємовигідних проєктів співпраці в різних сферах регіонального розвитку із залученням експертів та бізнесу.

Очільник громади Микола Боровець у своєму виступі поділився досвідом щодо впровадження нових моделей співпраці та взаємної підтримки з містами Європейського Союзу. Зокрема, йшлося про те, що створення ефективного міжрегіонального партнерства дає потужний потенціал для проєктів, для яких кожному регіону бракує ресурсів і можливостей. Тому наразі спільно з німецьким товариством міжнародного співробітництва GIZ триває підготовка до проведення інвестиційних форумів у містах Белхатув (Республіка Польща) та Банська-Бистриця (Словаччина). Під час бізнес-форумів буде презентовано потенціал нашої громади, акцентовано увагу на успішній діяльності до початку повномасштабної війни та готовності до посиленої співпраці щодо розширення ринків збуту, реалізації спільних програм тощо.

Також Микола Боровець зазначив, що міська рада бере участь у Програмі Північної екологічної фінансової корпорації НЕФКО «Реконструкція та відновлення муніципальної інфраструктури», якою передбачена фінансова підтримка (грант) на реконструкцію будівель під житло для внутрішньо переміщених осіб.

«Ми вдячні містам-партнерам, фундаціям та міжнародним організаціям, які у ці складні часи надають допомогу нашій громаді. Зараз нам дуже важливо відчувати солідарність та реальну підтримку», – сказав очільник громади.

У круглому столі взяли участь представники органів місцевого самоврядування України, Польщі, Португалії, Німеччини та Франції, а також представники Верховної Ради України та центральних органів виконавчої влади України. Також до круглого столу долучилися представники Конгресу місцевих та регіональних влад Ради Європи.

Чат-бот Гаряча лінія