Очільник Новограда-Волинського з робочою поїздкою перебував у Міністерстві охорони здоров’я України
Міський голова Віктор Весельський з першим заступником міського голови Сергієм Колотовим і т.в.о. начальника відділу з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради Галиною Барашовець 30 липня 2019 року перебували з робочою поїздкою в Міністерстві охорони здоров’я України щодо виконання постанови КМУ від 30.11.2016 № 932 «Про затвердження Порядку створення госпітальних округів».
Делегація з Новограда-Волинського на чолі з міським головою Віктором Весельським зустрілися з генеральним директором Директорату медичних послуг МОЗ України Оксаною Сухоруковою та керівницею експертної групи з питань надання вторинної та третинної медичної допомоги Директорату медичних послуг МОЗ України Олександрою Машкевич. В ході зустрічі посадовці з Міністерства відмітили, що міська влада Новограда-Волинського активно долучилася до впровадження реформи охорони здоров’я та працює згідно напрямку окресленого Міністерством охорони здоров’я України.
У місті вже реформована первинна ланка надання медичної допомоги, а з січня 2020 року вступає в дію реформа вторинної ланки в частині фінансування закладів охорони здоров’я, що надають спеціалізовану медичну допомогу на виконання Закону України «Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення».
В рамках візиту до МОЗ України куратори медичної галузі Новограда-Волинського на чолі з міським головою отримали відповідні рекомендації щодо перспективи продовження реформи галузі охорони здоров’я в частині функціонування госпітальних округів.
Нагадаємо, що розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.03.2017 № 196-р затверджено перелік та склад госпітальних округів Житомирської області. В Житомирській області буде створено 4 госпітальних округи: Бердичівський, Житомирський, Коростенський та Новоград-Волинський.
Госпітальні округи створюються як «функціональні об’єднання лікарень, розташованих на визначеній території». Заклади охорони здоров’я, охоплені госпітальним округом, залишатимуться у власності і підпорядкуванні місцевих органів влади, що є учасниками госпітального округу. Склад, межі та зона обслуговування госпітальних округів визначені таким чином, щоб жителі, які проживають у їх межах, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого округу.
Слід зазначити, що створення госпітальних округів здійснюється з урахуванням належного робочого навантаження для закладів охорони здоров’я, дотримання норм часової доступності необхідної медичної допомоги, поточних демографічних показників тощо.
Госпітальний округ з центром у Новограді-Волинському повинен обслуговувати 209 тисяч населення на надавати спеціалізовану медичну допомогу жителям міста Новограда-Волинського, Баранівського, Ємільчинського та Новоград-Волинського районів. КНП «Новоград-Волинське міськрай ТМО» планується реформувати в лікарню інтенсивного лікування.
На даний час комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрай ТМО» надає вторинну медико-санітарну допомогу та обслуговує 104 тисячі жителів Новоград-Волинської міської ОТГ, Новоград-Волинського району, Городницької селищної ОТГ, Брониківської, Стрієвської, Піщівської та Чижівської сільських ОТГ.
В ході зустрічі міський голова Віктор Весельський домовився з керівником управління організації роботи керівництва МОЗ України Сергієм Антоновим про проведення під егідою Міністерства охорони здоров’я на базі Новограда-Волинського практичної наради для керівників чотирьох госпітальних округів Житомирської області.
Олена Обух, головний спеціаліст відділу інформації
та зв’язків з громадськістю міської ради