Одним із важливих напрямів політики держави в даний час є вирішення питання забезпечення житлом внутрішньо переміщених осіб

16 Вересня 2019, 15:47

Основними державними житловими програмами, що регулюють надання житла для внутрішньо переміщених осіб є:

– індивідуальне будівництво житла на селі «Власний дім»;
– «Доступне житло»;
– Порядок та умови надання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо підтримки територій, що зазнали негативного впливу внаслідок збройного конфлікту на сході України.

Водночас повідомляємо, що відповідно до Указу президента України від 27 березня 1998 р. №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», з урахуванням потреб внутрішньо переміщених осіб у постійному і доступному житлі постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016р. № 115 внесено зміни до п. 4 Правил надання довгострокових кредитів індивідуальними забудовниками житла на селі та викладено в новій редакції: «Позичальниками кредитів за рахунок кредитних ресурсів фондів можуть бути громадяни України, які перебувають (або переселилися для постійного проживання), будують об’єкти кредитування в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях сільського господарства, в особистих селянських господарствах, в інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, а також на підприємствах, в установах та організаціях переробних і обслуговуючих галузей агропромислового комплексу, навчальних закладах, закладах культури та охорони здоров’я, розташованих у межах району, а також особи, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої ст. 6 та абзацу 4 п.1 ст.10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» та громадяни України, які перебувають на обліку, як внутрішньо переміщені особи.

Відповідно до ухваленого 16 березня 2017 року Верховною Радою України Закону «Про внесення змін до статті 4 Закону «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» щодо реалізації державних житлових програм», запрацював механізм пільгового придбання житла.

Документ передбачає додаткові можливості для сімей учасників антитерористичної операції та внутрішньо переміщених осіб вирішити проблему житла шляхом участі у програмі доступного житла, завдяки чому вони зможуть за допомогою держави придбати житло за механізмом “50 на 50” або отримати пільговий кредит під 7 відсотків річних для вирішення житлового питання.

За умовами цієї програми розмір державної підтримки становить:
– 50 % для внутрішньо переміщених осіб ;
– 50 % для громадян, на яких поширюється дія пунктів 19 і 20 частини першої статті 6, пунктів 10-14 частини другої статті 7 та абзаців четвертого, шостого і восьмого пункту 1 статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

ДПСЗН Новоград-Волинської міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія