Офіційна делегація з Новограда-Волинського побувала в Гадячі Полтавської області

29 Травня 2019, 14:30

Два дні, 25-го і 26-го травня 2019 року начальник відділу культури і туризму Новоград-Волинської міської ради Заєць Лариса Вікторівна, директор музею родини Косачів Гамма Людмила Петрівна і майстриня з вишивання Новоград-Волинського вищого професійного училища Кизяк Людмила Володимирівна провели в Гадячі Полтавської області, на батьківщині Олени Пчілки, де відбулося обласне літературно-мистецьке свято “Дивоцвіт Лесиного гаю”, присвячене 170-річчю від дня народження Олени Пчілки.

Делегація поклала квіти до пам’ятних знаків, присвячених гордості української нації  Михайлу Драгоманову, улюбленому дядькові Лесі Українки, його сестрі, матері Лесі Українки  Ользі Драгомановій-Косач, знаної як Олена Пчілка. Також відвідали гімназію ім. Олени Пчілки, краєзнавчий музей, побували в “Зеленому гаю”, в якому Олена Пчілка побудувала для Лесі Українки “дачу”.

Крім того,  побували на місці підпису історичного Гадяцького договору, в приватному сільському музеї “Народного побуту”, на місці поховання заслуженої артистки України Марії Капніст і почули трагічні історії її графського роду.

Також делегації передали рушник, що почали вишивати в музеї родини Косачів, на батьківщині Лесі Українки, за “Узорами”, зібраними її матір’ю Оленою Пчілкою в Новоград-Волинському повіті та який місяць тому був переданий для вишивання на її малу батьківщину  в Гадяч Полтавської області.

 

Чат-бот Гаряча лінія