Офіційна інформація управління освіти і науки міської ради щодо організації забезпечення харчування у навчальних закладах міста

25 Січня 2017, 6:26

1. Тендерний комітет з публічних закупівель управління освіти і науки Новоград-Волинської  міської ради було сформовано в новому складі наказом управління освіти і науки від 01.12.2016 № 476 та затверджено в новій редакції положення про тендерний комітет.

Закупівлі продуктів харчування в заклади освіти міста Новоград-Волинський за кошти місцевого бюджету здійснюються в порядку визначеному Законом Країни «Про публічні закупівлі» з урахуванням норм Бюджетного кодексу України.

Відповідно до статті 48 Бюджетного кодексу України розпорядники бюджетних коштів беруть бюджетні зобов’язання та здійснюють платежі тільки в межах бюджетних асигнувань, встановлених кошторисами. Тимчасовий кошторис на виконання місцевого бюджету 2017 року був затверджений 05.01.2017. Таким чином, укладати які-небудь договори, в тому числі щодо придбання продуктів харчування до затвердження кошторису на 2017 рік управління освіти і науки не мало права. З метою безперебійного забезпечення закладів освіти продуктами харчування строк дії договорів, укладених на 2016 рік, було продовжено до 28.02.2017 згідно із ч. 5 ст. 36 Закону України «Про публічні закупівлі». Аналогічна норма передбачалась і в ч.6 ст. 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель».

При здійсненні закупівель, що перевищують вартісні межі, встановлені в ч.1 ст. 2 Закону України «Про публічні закупівлі», замовник зобов’язаний здійснювати процедури закупівель з використанням електронної системи закупівель та публікацією відповідної інформації на веб-порталі Уповноваженого органу, яким є prozorro.gov.ua. Управлінням освіти і науки, яке є замовником в розумінні Закону України «Про публічні закупівлі», 27-28.12.2016 було розміщено оголошення щодо закупівлі продуктів харчування відповідно до потреби на 2017 рік в заклади освіти міста.

На даний момент проходить процедура відкритих торгів щодо закупівлі продуктів харчування, з якими Ви можете ознайомитись на веб-порталі Уповноваженого органу. Дана інформація є в публічному доступі та не потребує додаткових затрат на її висвітлення.

2. Відповідно до статті 40 Закону України «Про здійснення державних закупівель» (який був чинний на момент укладення договору про закупівлю на 2016 рік) ціна  договору про закупівлю може бути змінена тільки в бік зменшення. За рахунок коливання середньоринкових цін в бік зростання, ціна за одиницю (кілограм м’яса) збільшувалась, що призвело до зменшення обсягу закупівлі в межах суми договору про закупівлю. Таким чином, до укладення договору про закупівлю на 2017 рік виникла необхідність забезпечити м’ясними продуктами заклади освіти. Язики яловичі та печінка яловича є м’ясними субпродуктами та відносяться до м’ясопродуктів, які входять в натуральні норми затверджені Постановою КМУ №1591 від 22.11.2004.

3. Моніторинг цін на продукти здійснюється щотижнево, шляхом отримання довідок щодо середньоринкових цін з двох місцевих ринків.

4. Відповідно до статті 10 Закону України «Про публічні закупівлі» договір про закупівлю язиків яловичих було оприлюднено на веб-порталі Уповноваженого органу. Дана інформація є в публічному доступі та не потребує додаткових затрат на її висвітлення.
 

Т.В. Ващук,

начальник управління

освіти і науки міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія