Окремі питання оформлення гаражів у гаражних масивах, побудованих до початку дії декларативного принципу в будівництві

29 Листопада 2016, 5:54

До виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради неодноразово зверталися громадяни міста щодо прийняття в експлуатацію гаражів у гаражних масивах, які були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві. Більшістю власників гаражів проведені роботи по оформленню права користування земельними ділянками.

Однак процедура прийняття в експлуатацію зазначених об’єктів відсутня.

Виконавчий комітет Новоград-Волинської міської ради звернувся до Прем’єр-міністра України Гройсмана В.Б., Голови Комітету Верховної Ради України з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства Скуратовського С.І. та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України з пропозиціями посприяти у вирішенні вищевказаного питання на законодавчому рівні.

У відповіді, яка надійшла від Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України зазначається, що державна архітектурно-будівельна інспекція України не підтримала пропозицію виконавчого комітету Новоград-Волинської міської ради до проекту Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про регулювання містобудівної діяльності” та акцентувала увагу на тому, що гаражне будівництво за своїми технічними характеристиками відноситься до класифікації будівельних об?єктів з високими факторами ризику для безпеки здоров?я та життя людей і навколишнього природного середовища. Враховуючи те, що зазначені об?єкти будівництва, як правило, відносяться до об?єктів будівництва, що належать до IV і V категорій складності, особливо важливим є здійснення такого будівництва на підставі відповідного документа, який надає право на виконання будівельних робіт, а саме, дозволу на виконання будівельних робіт.

Таким чином, враховуючи вищезазначене, прийняття в експлуатацію гаражів у гаражних масивах, що були побудовані до початку дії декларативного принципу в будівництві, на сьогоднішній день можливе лише в судовому порядку.

Управління містобудування, архітектури

та земельних відносин міської ради

 

Чат-бот Гаряча лінія