Онлайн-нарада для керівників закладів дошкільної освіти

12 Квітня 2022, 16:17

12 квітня 2022 року відбулась онлайн-нарада для керівників закладів дошкільної освіти за участю начальника управління освіти і науки Новоград-Волинської міської ради Тетяни Ващук та директора комунальної установи «Інклюзивно-ресурсний центр» Новоград-Волинської міської ради Світлани Гонік. Тема заходу: «Організація освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами з урахуванням висновків про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку».

Тетяна Ващук зазначила важливість належної організації процесу здобуття дошкільної освіти дітьми з особливими освітніми потребами як в інклюзивних групах, так і в групах компенсуючого типу. Навела статистичні дані, які відображають щорічне збільшення кількості дітей, що потребують підтримки та недостатню кількість корекційних педагогів. Залучила керівників ЗДО до обговорення потреби у відкритті нових груп компенсуючого типу. Закцентувала увагу присутніх на необхідності залучення до активної взаємодії всіх учасників освітнього процесу та організації тісної співпраці з інклюзивно-ресурсним центром.

Світлана Гонік ознайомила зі змінами в нормативно-правових актах, які регламентують реалізацію освітнього процесу для дітей з ООП. Окреслила медичну та біопсихосоціальну модель розвитку становлення організму. Зазначила, що стан здоров’я дитини не може виступати визначальним чинником для виникнення труднощів. Діти з однаковим станом здоров’я можуть мати різні освітні потреби, що залежать від їх індивідуальних можливостей. Запрезентувала нову форму висновку про комплексну психолого-педагогічну оцінку розвитку особи. Наголосила, що фахівці інклюзивно-ресурсного центру надають універсальні висновки, які відображають максимальну інформацію про дитину. Окрім цього, в ході онлайн-наради була приділена увага  детальному вивченню категорій освітніх труднощів, рівнів підтримки та відповідного обсягу корекційно-розвиткових послуг.

Керівники закладів дошкільної освіти мали можливість обговорити основні пріоритетні напрямки організації освітнього процесу для дітей з особливими освітніми потребами як в інклюзивних групах, так і в групах компенсуючого типу.

 

Управління освіти і науки міської ради

Чат-бот Гаряча лінія