Онлайн-семінар «Підтримка ідентифікації та підготовки проєктів місцевого розвитку регіонального значення» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою»

8 Квітня 2021, 11:07

Одним із важливих напрямків розвитку громади є участь у міжнародних програмах та співпраця з міжнародними інституціями. Новоград-Волинська міська територіальна громада активно долучається до цих процесів та залучається підтримкою міжнародних партнерів.

7 квітня керівництво громади взяло участь у онлайн-семінарі «Підтримка ідентифікації та підготовки проєктів місцевого розвитку регіонального значення» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою». Зокрема, на зустрічі був присутній міський голова Микола Боровець, секретар міської ради Оксана Гвозденко, заступник міського голови Ірина Гудзь, начальник управління ЖКГЕ та КВ міської ради Василь Осадчук, начальник відділу програмно-комп’ютерного забезпечення міської ради Олена Костюк та головний спеціаліст відділу підтримки громадських ініціатив міської ради Ірина Потопальська. На зустріч були запрошенні голови суміжних територіальних громад, зокрема, Володимир Позняк (Ярунська ТГ), Іван Онищук (Городницька ТГ), Аркадій Ратушнюк (Чижівська ТГ) та Андрій Радулевич (Піщівська ТГ).

Під час семінару учасники ознайомилися із завданнями Програми «U-LEAD з Європою», які в подальшому допоможуть територіальним громадам у підготовці та найбільш ефективному доступі до джерел фінансування проєктів місцевого розвитку.

Співпраця з Програмою «U-LEAD з Європою» передбачає три етапи:

Перший етап.

U-LEAD з Європою оголосить конкурс з муніципального партнерства 20 квітня 2021 року. На цьому етапі представники Програми нададуть додаткову інформацію про формат, в якому громади надаватимуть інформацію про свої інфраструктурні проєкти незалежно від стадії готовності.

Другий етап.

U-LEAD обирає із вже сформованої бази даних 100 проєктів місцевого розвитку регіонального значення на підставі прозорих критеріїв.

Третій етап.

До 30 проєктів муніципальних партнерств буде відібрано для подальшої підтримки протягом 2021-2022 років. Якщо проєкт відібрано на цьому етапі, то міжнародні та національні експерти надаватимуть допомогу муніципальним партнерствам, проєкти буде вдосконалено, а також муніципальні партнерства будуть наближені до національних, донорських та міжнародних джерел фінансування, наявних в Україні.

U-LEAD з Європою надаватиме лише технічну допомогу, а не пряме фінансування проєктів чи співфінансування з програмних ресурсів.

Варто зазначити, що участь у цій програмі можуть брати лише муніципальні партнерства, наприклад декілька суміжних територіальних громад. Проєктна ідея подається однією громадою, яка виступає «головним партнером».

Подача заявок щодо участі в міжгромадському партнерстві для першої фази проєкту не має обмежень по кількості та у фінансах. Наразі міська влада готує ідеї для участі громади у співпраці з U-LEAD.

 

Чат-бот Гаряча лінія