Онлайн-захід «Марафон відкритого врядування»

20 Травня 2021, 17:56

19 травня 2021 року Асоціація міст України спільно з Конгресом місцевих і регіональних влад Ради Європи провели онлайн-захід «Марафон відкритого врядування» в рамках міжнародного тижня відкритого врядування. До заходу долучилися близько 20 органів місцевого самоврядування.

Мета заходу – обмін досягненнями між українськими громадами, демонстрація прогресу та інновацій у відкритому врядуванні шляхом поширення інклюзивних, різноманітних та гендерно збалансованих ініціатив і кращих практик. Представники органів місцевого самоврядування ознайомилися з досвідом своїх колег та поділилися напрацюваннями у впровадженні місцевих програм та цифрових рішень для залучення громадян (приклади були відібрані за результатами опитування, яке провела АМУ, та пропозицій, отриманих АМУ від громад).

Вперше такий захід відбувся з трансляцією для міжнародної спільноти.

Тематичні напрями: прозорість та відкритість влади у взаємодії з громадою; інклюзивність у процесі цифрової трансформації; залучення молоді та найменш представлених груп; залучення громадян для сприяння розвитку культурної спадщини і спорту; відкрите врядування як інструмент розвитку освітньої сфери; взаємодія з громадськістю у збереженні довкілля.

Від Новоград-Волинської міської територіальної громади начальник відділу підтримки громадських ініціатив міської ради Юрій Савич та директор молодіжного центру Володимир Ліберда представили напрацювання із залучення молоді до активної участі у житті громади.

Наразі наша громада активно налагоджує співпрацю із Офісом Ради Європи в Україні. 14 травня підписано Меморандум про співробітництво в рамках проєкту «Зміцнення громадської участі у демократичному процесі прийняття рішень в Україні», експерти надають технічну допомогу у розробці нового Статуту громади. Крім того, громада стала учасником Проєкту «Активізація молодіжних центрів та молодіжна робота», в рамках проєкту фахівцями буде запропоновано заходи зі зміцнення потенціалу Молодіжного центру.

 

Чат-бот Гаряча лінія