Опалювальний сезон 2022-2023: в умовах воєнного стану та на фоні тотального дефіциту природного газу

4 Серпня 15:50

Питання підготовки до чергового опалювального сезону, який проходитиме в умовах воєнного стану та на фоні тотального дефіциту природного газу, наразі є одним з найактуальніших. До цього процесу долучені усі органи державної влади та місцевого самоврядування, питання перебуває на особистому контролі Президента України та Прем’єр-міністра України.

Не є секретом, що опалювальний сезон 2022-2023 буде нелегким як для виробників теплової енергії, так і для споживачів, адже Урядом поставлене завдання скоротити споживання природного газу мінімум на 10% порівняно з попереднім опалювальним сезоном, а це означає, що температурний режим у помешканнях споживачів також буде нижчим, ніж у минулому опалювальному сезоні. Цей крок вимушений. При цьому Уряд та Президент гарантують, що тариф на послугу з постачання теплової енергії зростати не буде. Так, у м. Новограді-Волинському тариф на послугу з постачання теплової енергії востаннє переглядався у жовтні 2020 року. Але навіть за таких умов споживачі несвоєчасно та не в повному обсязі розраховуються за спожиту послугу; на сьогодні розмір дебіторської заборгованості населення перед КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» сягає 10 млн. грн.

Міський голова Микола Боровець особисто контролює питання підготовки до опалювального сезону, з метою вирішення найбільш нагальних питань ним було здійснено робочу поїздку до Міністерства розвитку громад та територій України, результати якої висвітлені очільником міста у інформаційному підсумку тижня 22.07.2022 року (перегляд доступний за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=gEGnkTPC8Mo).

Як зазначив у своєму виступі міський голова, основною умовою сталого проходження опалювального сезону є взаємні зобов’язання держави та споживачів: залишення тарифів на попередньому рівні та своєчасний розрахунок споживачів за спожиті послуги. Громадянам, які з об’єктивних причин не можуть погасити заборгованість, пропонується укласти договори реструктуризації на лояльних умовах. Проте для злісних боржників, які не розрахуються або не реструктуризують свої борги до початку опалювального сезону, держава готує неприємний сюрприз: нарахування плати за послугу їм буде здійснюватися не за пільговим тарифом, який є незмінним з 2020 року, а за економічно обґрунтованим, а це 2200,00 грн./1Гкал замість 1677,12 грн./1Гкал. Зазначена ініціатива опрацьовується профільним міністерством для її подальшого законодавчого втілення.

З огляду на вищезазначене КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго» закликає споживачів, які мають заборгованість за послугу з постачання теплової енергії, невідкладно погасити борги або ж укласти договори реструктуризації боргу до початку опалювального сезону. Додаткову інформацію можна отримати у відділі збуту підприємства за адресою: вул.І.Франка,15А або за тел.3-52-86, 3-52-31.

 

КП НВМР «Новоград-Волинськтеплокомуненерго»

Чат-бот Гаряча лінія