Опрацювали питання надання разової грошової допомоги громадянам

28 Листопада 2019, 17:58

27 листопада у конференц-залі міської ради за участі в.о. міського голови Оксани Гвозденко, заступника голови постійної комісії міської ради з питань міського бюджету та комунальної власності Юрія Новиченка та членів комісії з питань надання соціальних допомог і виплат відбулася робоча нарада щодо внесення змін до Положення про надання разової грошової допомоги громадянам.

Зокрема, було опрацьовано лист голови відокремленого підрозділу громадської організації ,,Об’єднання дружин і матерів бійців учасників АТО“ у місті Новограді-Волинському Олени Чернявської щодо надання зазначеної допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників АТО, ООС у розмірі від 3 000 грн. до 7 000 грн.

Також під час обговорення учасниками наради було визначено, що першочергово разова грошова допомога має надаватися громадянам із онкологічними захворюваннями та тим, хто потребує дороговартісного оперативного лікування.

Відтак, відповідний проект рішення внесено на розгляд засідання 38-ї сесії міської ради та попередньо усі запропоновані зміни будуть опрацьовані на засіданнях постійних комісій міської ради з розгляду питань порядку денного чергової сесії.

Нагадаємо, що відповідно до Положення, разова грошова допомога надається громадянам, які постійно проживають на території Новоград-Волинської міської об’єднаної територіальної громади та потребують лікування, перебувають у складних життєвих обставинах, учасникам антитерористичної операції, операції об’єднаних сил та членам сімей загиблих (померлих) учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, внутрішньо переміщеним особам та громадянам, які здійснили поховання померлих, що проживали на території міста.

Крім того, разова допомога надається одному громадянину один раз протягом календарного року по кожному виду разової допомоги, у розмірі від 500 грн. до 10 000 тис. грн., згідно з заявами із обґрунтуванням причин звернення та документами про надання разової допомоги з відповідними підставами.

Затим під головуванням директора департаменту праці та соціального захисту населення міської ради Лілії Хрущ члени комісії з питань надання соціальних допомог і виплат розглянули 22 заяви про отримання разової грошової допомоги на дороговартісне лікування, у зв’язку із складними життєвими обставинами, від учасників АТО і ООС.

За результатами розгляду заяв комісією прийнято відповідні рішення, враховуючи матеріальне становище сім’ї, складність лікування та його вартість на підставі наданих заявниками підтверджуючих документів та згідно актів обстеження матеріально-побутових умов проживання.

Більшість заяв було розглянуто позитивно та запропоновано надати разову грошову допомогу у визначених сумах залежно від підстав звернень.

Пропозиції комісії за наявності фінансування будуть винесені на розгляд засідання виконавчого комітету міської ради.

Зазначимо, що протягом 2019 року, станом на 27 листопада, разову матеріальну допомогу отримали 985 жителів Новоград-Волинської міської ОТГ загальною сумою 3 млн. 601 тис. 800 грн.

 

Чат-бот Гаряча лінія