Опрацювали питання організації та проведення заходів до 170-ї річниці з дня народження Олени Пчілки

10 Травня 2019, 12:26

29 червня 2019 року виповнюється 170 років від дня народження талановитої письменниці, громадсько-політичного діяча, матері Лесі Українки – Олени Пчілки.

Відтак, 2019 рік у місті Новограді-Волинському оголошено роком Олени Пчілки (розпорядження міського голови Віктора Весельського №6(о) від 11.01.2019р.).

10 травня під головуванням заступника міського голови Оксани Гвозденко відбулось опрацювання питань щодо організації культурно-мистецьких заходів, які планується провести з цієї нагоди протягом року.

Участь у нараді взяли радник міського голови з питань культури Микола Мартинюк, т.в.о. начальника відділу культури і туризму міської ради Леся Адамович, директор музею родини Косачів Людмила Гамма та голова Новоград-Волинського краєзнавчого осередку НСКУ Валентин Вітренко.

Зокрема, було наголошено, що у музеї родини Косачів ініційовано мистецьку акцію «Узори Олени Пчілки» з вишивання 24-метрового рушника орнаментами, які протягом семи літ збирала Олена Пчілка у Звягельському повіті і видала їх у 1876 році. До ініціативи долучаються усі охочі. Наразі рушник вишивають на малій батьківщині Олени Пчілки – в Гадячі Полтавської області.

Також у музеї проводяться тематичні екскурсії, у червні пройде родинне святе, а у жовтні – науково-краєзнавча конференція.

У бібліотеках міста проходитимуть години спілкування та тематичні виставки, а у музеї родини Косачів та літературно-меморіальному музеї Лесі Українки – дні відкритих дверей.

Крім того, планується видання збірника, святкової листівки тощо.

 

Чат-бот Гаряча лінія