Освіта: огляд деяких рішень виконавчого комітету
25 січня відбулось чергове засідання виконкому і вже традиційно робимо огляд деяких рішень. Сьогодні сконцентруємось на освіті.
Тетяна Ващук, начальник управління освіти і науки міської ради розповіла нам про те, чому варто затвердити новий порядок, який регулює харчування дітей міської громади.
“У зв′язку з реформуванням системи харчування у закладах освіти України відбулося оновлення нормативно-правової бази, що регулює зазначене питання. За рахунок бюджетних коштів здійснюватиметься безоплатне харчування здобувачів освіти закладів дошкільної та загальної середньої освіти громади 11 категорій, визначених рішенням Звягельської міської ради від 22.12.2022 № 702 “Про пільги зі сплати за харчування дітей у закладах дошкільної та загальної середньої освіти Звягельської міської територіальної громади на 2023 рік”. У Порядку визначено документи, що підтверджують відповідний статус (посвідчення, довідки відповідних органів влади) кожної категорії дітей, що отримуватимуть безоплатне харчування у закладах дошкільної та загальної середньої освіти громади.
Режим та спосіб (аутсорсинг, кейтеринг) організації харчування учнів, у тому числі, які харчуються за власні кошти, визначається керівником відповідного закладу освіти за погодженням із засновником (засновниками) такого закладу освіти. Комунальний заклад загальної середньої освіти, з метою попередження виникнення конфліктних ситуацій, доводить до відома батьків або осіб, що їх замінюють, вичерпну інформацію щодо порядку харчування здобувачів освіти у закладі.
Відповідальність за планування та організацію харчування у закладі освіти, матеріально-технічне забезпечення їдальні (харчоблоку), буфету, безпечність та якість сировини, харчових продуктів та готових страв, дотримання вимог санітарного законодавства та законодавства з питань безпечності та якості харчових продуктів, виконання норм харчування, відповідність меню та асортименту буфету несе керівник відповідного закладу, а також постачальник (постачальники) харчових продуктів та/або послуг з харчування”, – зазначає посадовиця.
Також на виконкомі пройшли звіти керівників закладів позашкільної освіти. Директор комунального закладу “Центр позашкільної освіти” Звягельської міської ради Ольга Добровольна розповіла наступне.
“Освітній процес здійснюється за 9 напрямами, а саме: художньо-естетичним, туристсько-краєзнавчим, військово-патріотичним, еколого-натуралістичним, науково-технічним, соціально-реабілітаційним, гуманітарним, дослідницько-експериментальним, оздоровчим.
У мережі закладу на початок навчального року було затверджено 87 груп, 35 гуртків та 1605 вихованців з напрямами роботи:
- науково-технічним – 11 гуртків, 32 групи, 585 дітей;
- еколого-натуралістичним – 2 гуртки, 2 групи, 40 дітей;
- туристсько-краєзнавчим – 3 гуртки, 5 груп, 95 дітей;
- художньо-естетичним – 10 гуртків, 27 груп, 490 дитини;
- соціально-реабілітаційним – 1 гурток, 2 групи, 40 дітей;
- військово-патріотичним – 3 гуртки, 7 груп, 145 дітей;
- гуманітарним – 4 гуртки, 11 груп, 190 дітей;
- оздоровчим – 1 гурток, 1 група, 20 дітей.
Позашкільною освітою охоплено 305 вихованців гуртків художньо-естетичного (3 групи), військово-патріотичного (2 групи), науково-технічного (3 групи) та гуманітарного (8 груп) напрямів роботи.
У зв’язку з тим, що з повномасштабним вторгненням росії в Україну 4 педагогічних працівники виїхали за кордон і далі звільнилися, один педагог був мобілізований на даний час кількість гуртків зменшилась і становить: 27 гуртків, 72 групи, 912 вихованців.
Навчальні приміщення забезпечені необхідним обладнанням, як меблями, оргтехнікою та іншими технічними засобами.
У 2021-2022 році суттєво оновлено матеріально-технічну базу, що дало можливість відкрити нові сучасні гуртки: гурток “3D моделювання”, який укомплектовано 3D ручками та 3D принтером; гурток “Робототехніки” з 6-ма комплектами модульних конструкторів; комп’ютерний кабінет укомплектовано 10-ма комп’ютерами-моноблоками, двома інтерактивними панелями, комплектом меблів для організації гуртка “Комп’ютерне програмування”. Придбано цифрову відеокамеру, диктофон, дрон для панорамної зйомки, що сприяло відкриттю гуртка “Журналістики”. Оновлено технічну базу і гуртків технічного моделювання – “Автомоделювання”, “Ракетомоделювання”, “Судномоделювання” – придбано сучасні верстати; комплект для гуртків ПТМ, а саме дошка магнітно-маркерна 7 шт., фліпчарт; набір обладнання для автомодельного гуртка та інше.
Для вироблення деталей для моделей-імітаторів придбано промисловий 3D принтер.
Гуртки забезпечені комп’ютерами, ноутбуками. Крім того, придбані матеріали для роботи (фанера, пластик, пінопласт та інше).
Замінені електричні випалювачі для гуртка “Колаж”.
Зміцнена матеріальна база для гуртків художньо-естетичного напряму: придбано комплект ляльок для роботи Лялькового театру, театральна ширма, придбано та виготовлено на замовлення комплект сценічних костюмів та взуття для зразкового фольклорного ансамблю “Мальва”.
Для проведення занять з хореографії, аеробіки та пілатесу придбано спортивний комплект для тренування, спортивний інвентар, придбано 70 квадратів татамі.
У 2021 році було відкрито гурток “Арт-студія “Пензлик”. Для організації гуртка було придбано 10 мольбертів, набори акрилових та інших фарб.
Для відновлення гуртка “Картінг-клуб” придбано 4 сучасних електрокарів. Придбано запчастини для відновлення бензинових картингів.
Налагоджені та відремонтовані швейні машинки для роботи гуртка “Дизайн одягу”. З метою профорієнтації та популяризації роботи на підприємствах міста укладена угода із ПрАТ “Швейна фабрика “Леся” про проходження практики вихованцями гуртка основного рівня навчання на базі швейної фабрики з можливістю отримання посвідчення “швея-мотористка 3 розряду”.
В рамках курсу First Startup, з метою реалізації між предметних зв’язків з фізикою, інформатикою та математикою, рішенням учнями ряду кібернетичних задач, результатом кожної з яких буде робочий механізм або робот з автономним управлінням, розвитку у школярів інженерного мислення, навичок конструювання, програмування і ефективного використання кібернетичних систем, розвитку дрібної моторики, уважності, акуратності і винахідливості, розвитку креативного мислення і просторової уяви учнів для вихованців ЦРТРД “Першоцвіт” придбано мікроскопи та набори “Юний хімік”.
Але при цьому матеріальна база деяких гуртків потребує модернізації.
З вересня 2022 року учасники освітнього процесу взяли участь у 62 масових заходах з залученням 623 дитини.
У закладі дві групи ЦРТРД “Першоцвіт” працюють за системою розвивального навчання Монтессорі, дві групи – за розвивальною системою Росток.
Згідно з положенням про позашкільну освіту більшість педагогів кожні п’ять років вносять зміни до навчальних програм (до 30%). Дві програми мають зміни понад 50%, які затверджені методичною радою управління освіти і науки міської ради. Гурток “Фольклорний” працює за програмою вищого рівня навчання, що передбачає застосування індивідуалізації та диференціації навчального процесу, організації роботи з обдарованими дітьми.
На базі закладу працює Школа педмайстерності та Школа молодого педагога, проводяться методичні тижні, активно застосовується взаємовідвідування занять керівниками гуртків”.
Про роботу дитячо-юнацького клубу фізичної підготовки Звягельської міської ради розповів директор Вадим Омельчук.
“В ДЮКФП на даний час працює 9 штатних керівників гуртків та 4 сумісники. В клубі функціонує 7 видів спорту, а саме: легка атлетика, греко-римська боротьба, футбол, тхеквондо, армрестлінг, паверліфтинг та бадмінтон.
Щороку ми відкриваємо новий вид спорту та збільшуємо кількість вихованців. Відділення тхеквондо було відкрито у вересні 2020 року, відділення армреслінгу у вересні 2021 року та бадмінтону у вересні 2022 року. Під кінець 2022 року керівник гуртка відділення армреслінгу Олеся Бессальнова отримала почесне звання Заслужений майстер спорту України. За підсумками роботи закладу за 2021 рік заклад відзначений нагородою “Гордість громади 2021”.
Кількість вихованців ДЮКФП у мережі складала у 2019 році – 430, у 2020 році 460, а у 2021 вже 508. У 2023-2024 навчальному році плануємо збільшити кількість вихованців до 600 осіб.
Матеріальне покращення закладу.
- капітально відремонтовано туалети на першому поверсі ДЮКФП
- відремонтовано стелю навчального кабінету та встановлено нове світлодіодне освітлення;
- придбано новий килим для залу боротьби у 2020 році за 100 тис.грн
- закуплено спортивний інвентар та спортивне обладнання у 2021 році на 100 тис.грн;
- закуплено нове обладнання для тренажерного залу ДЮКФП на 15 тис.грн;
- у 2020 році закуплено футбольну форму для відділення футболу на 30 тис.грн;
- придбано стенди для інформації та документації, яких раніше не було;
- придбано та встановлено систему відеоспостереження на території та у будівлі закладу для забезпечення безпеки освітнього процесу у закладі;
- придбано та встановлено маршрутизатори для створення точки доступу до мережі інтернет на першому та другому поверсі;
- придбано нові столи, шафи та стільці;
- частково оновлено комп’ютерну техніку та придбано принтер для кольорового друку;
- придбано та встановлено прожектори на будівлю ДЮКФП освітлення території у вечірній та нічний час;
- замінено все освітлення на першому поверсі адмінбудівлі на економні панелі.
Залучено близько 60 тис.грн благодійних коштів, зокрема які були використані на:
- заміну та встановлення нових вікон у тренажерному залі;
- придбано велику шафу для нагород у фоє ДЮКФП;
- придбано та встановлено інформаційні банери на будівлі ДЮКФП;
- придбано проєктор для навчального класу ДЮКФП та інше.
У 2021 році за сприяння народного депутата Дмитра Костюка виділено 710 тис. грн з державного бюджету для встановлення на території ДЮКФП вуличного спортивного комплексу з тренажерами та придбання спортивного інвентарю для ДЮКФП.
Вуличний майданчик є майже повноцінним тренажерним залом на відкритому повітрі, де постійно займаються мешканці та гості нашого міста.
На скільки нам відомо, подібного по складу спортивного майданчика в Житомирській області більше немає.
З вересня минулого року функціонує гурток з бадмінтону… Ми домовились про семінар у нашому місті з бадмінтону за всесвітньою програмою SHUTTLETIME. Організатором семінару виступив ДЮКФП. Семінар проводився 24 листопада на базі, тоді ще Новоград-Волинського ліцею з посиленою спортивно-фізичною підготовкою Житомирської області. В закладі постійно проводяться різні заходи та змагання”.
Матеріали із сайту Новоград.Сity https://novograd.city/articles/262051/osvita-oglyad-deyakih-rishen-vikonavchogo-komitetu