Пам’ятаємо та шануємо: обговорили благоустрій пам’ятних місць вшанування загиблих Героїв

28 Листопада 2023, 11:33

27 листопада міський голова Микола Боровець зустрівся з родинами загиблих військовослужбовців. Обговорювали важливе питання – благоустрій пам’ятних місць вшанування наших земляків, які загинули боронячи Батьківщину у російсько-українській війні.
Наталія Демяненко, начальник управління – головний архітектор міста управління містобудування, архітектури та земельних відносин, запрезетувала варіанти скульптури, яку планується встановити на центральному кладовищі (вул. Василя Стуса, 5), де поховані загиблі Герої.
При проєктуванні образів опиралися на поєднання військової та релігійної тематики. Всього було запрезентовано до 10 варіантів скульптур. Попередньо обрали скульптуру архангела Михаїла. У християнській традиції це ангел-цілитель, захисник, патрон вояків і лицарів, покровитель душ померлих. Він є главою «Небесного воїнства», воїнства ангелів, завдання яких – захищати добро.
Розміщення образу архангела Михаїла на кладовищі, де поховані наші земляки, що загинули, захищаючи Україну, символічне і значиме, оскільки відповідає українським релігійним традиціям вшанування полеглих.
До певних елементів дизайну обраної скульптури члени родин загиблих внесли зауваження та пропозиції, які будуть передані скульптору на доопрацювання.
Після остаточного погодження планується встановлення скульптури та облаштування вхідної групи до місць поховання полеглих Героїв.
Також безкомпромісно схвалили варіант пам’ятного знаку, який буде встановлено на Алеї пам’яті у Сквері пам’яті на місці Стели. Він був розроблений працівниками управління містобудування, архітектури та земельних відносин.
Встановлення пам’ятних скульптур на знак вшанування полеглих Героїв, які віддали своє життя за наше майбутнє, планується у наступному році.

Пам’ятаємо та шануємо загиблих за Україну, гідно продовжуємо їх боротьбу!

Управління містобудування, архітектури та земельних відносин міської ради

Чат-бот Гаряча лінія