ПАМ’ЯТКА ВИБОРЦЯ! ВІДДІЛ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ ІНФОРМУЄ
31 березня 2019 року – чергові вибори Президента України.
НЕОБХІДНО ЗВЕРНУТИСЯ ДО ВІДДІЛУ ВЕДЕННЯ ДЕРЖАВНОГО РЕЄСТРУ ВИБОРЦІВ НОВОГРАД-ВОЛИНСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, ЯКЩО після МИНУЛИХ виборів:
– Вам виповнилось 18 років і Ви будете голосувати вперше.
– Ви змінювали прізвище, ім’я, по батькові, дату або місце народження.
– Ви змінювали реєстрацію місця проживання (навіть в межах однієї вулиці).
– Ставали (знімалися) на консульський облік у закордонних установах МЗС.
– Проходили строкову військову службу та вибули з військових частин.
– Звільнились з установи виконання покарань.
– Маєте інформацію про помилкове включення до списків інших громадян, які вже не проживають за адресами, вказаними у списках виборців(змінили місце проживання, померли тощо).
– Під час останніх виборів у списках виборців виявили неточності в своїх персональних даних, або взагалі були відсутні в них та не зверталися до відділу ведення Реєстру ОСОБИСТО.
Крім того, перевірити своє включення та свої дані у Державному реєстрі виборців РЕКОМЕНДУЄМО всім громадянам, які в силу різних обставин не голосували під час проведення виборів, починаючи з 2007 року.
У разі особистого звернення у відділ ведення Державного реєстру виборців при собі необхідно мати паспорт громадянина України або тимчасове посвідчення громадянина України (якщо недавно набуто громадянство України) та документи, які підтверджують необхідність проведення змін в Державному реєстрі виборців.
Адреса відділу: вул.Шевченка, 16, м.Новоград-Волинський, Житомирська область. Кабінети – № 14, 18. Телефони для довідок: (04141) 3-50-32, 5-34-95.
Прийом громадян:
понеділок — четвер — з 8.00 до 17.15
п’ятниця — з 8.00 до 16.00
Перерва: з 12.00 до 13.00
У В А Г А:
Під час виборчого процесу у вихідні дні: 2, 3, 9, 10, 16, 17, 23, 24, 30, 31 березня 2019 року відділ працює — з 09:00 до 17:00.
Право голосу на виборах мають громадяни України, яким на день виборів виповнилося 18 років. Громадяни України, які мають право голосу, є виборцями.
Підставою реалізації виборцем свого права голосу на виборах Президента України є його включення до списку виборців на виборчій дільниці.
Виборець може використати право голосу тільки на одній виборчій дільниці, де він включений до списку виборців. Виборець реалізує своє право голосу під час виборів у порядку встановленому Законом України «Про вибори Президента України». Не має права голосу громадянин, визнаний судом недієздатним. Участь громадян України у виборах є добровільною. Ніхто не може бути примушений до участі чи неучасті у виборах.
Наш одномандатний виборчий округ № 65 (центр м.Новоград-Волинський).
Межі: м.Новоград-Волинський, Баранівський, Ємільчинський, Новоград-Волинський, Пулинський райони.
Тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси:
Якщо у зв’язку з навчанням, роботою, виконанням обов’язків у складі дільничної (окружної) виборчої комісії, виїздом за кордон, на лікування, у відрядження, проживанням у родичів чи іншими подіями виборець не може проголосувати за зареєстрованим місцем проживання, він може тимчасово (на період їх проведення) змінити місце голосування.
Відповідно до ч.3 ст.7 Закону України “Про Державний реєстр виборців” за мотивованим зверненням виборця, який має право голосу на виборах, відділ ведення Реєстру виборців може тимчасово (на період їх проведення) змінити виборцю місце голосування (виборчу дільницю) без зміни його виборчої адреси.
Тимчасова зміна місця голосування громадянина України, який має право голосу на виборах, передбачає зміну виборчої дільниці (дільниці для голосування), до якої виборець відноситься за його виборчою адресою, на іншу виборчу дільницю (дільницю для голосування) без зміни його виборчої адреси.
Заява встановленої форми про тимчасову зміну місця голосування виборця подається особисто виборцем та приймається не пізніше ніж за п’ять днів до дня голосування (до 25 березня включно) відділом ведення Реєстру виборців:
? за вказаним у заяві місцем перебування виборця в день виборів Президента України (повторного голосування) чи місцезнаходженням виборчої дільниці, дільниці для голосування, яку він просить визначити місцем його голосування;
? за виборчою адресою заявника, яка визначається відповідно до статті 8 Закону України “Про Державний реєстр виборців” (адресою реєстрації).
Заява виборця, який проживає чи перебуває в Україні та перебуватиме в день виборів Президента України (повторного голосування) за її межами, приймається відділом ведення Реєстру виборців за виборчою адресою (адресою реєстрації) заявника або відділом ведення Реєстру виборців в Міністерстві закордонних справ України.
До заяви додаються документи (копії документів), які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця голосування виборця без зміни виборчої адреси. У разі якщо до заяви додаються копії документів, їх оригінали пред’являються відділу ведення Реєстру виборців для перевірки правильності цих копій.
Такими документами можуть бути:
довідка з місця роботи, довідка з місця навчання, документ про відрядження, проїзні документи, путівка в санаторій, довідка органу реєстрації (селищної або сільської ради) про проживання без реєстрації, договір найму (оренди) житла, документ що підтверджує право власності на житло (договір купівлі-продажу, договір дарування, свідоцтво про право на спадщину, договір довгострокової/безстрокової оренди/найму/ житла, довідка житлово-експлуатаційної установи або об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, письмова згода власника житла (нотаріально завірена), посвідчення члена окружної або дільничної виборчої комісії, тощо.
Виборці, виборча адреса яких знаходиться на тимчасово окупованих територіях Автономної Республіки Крим та міста Севастополя, а також районів, міст, селищ і сіл, їх частин у Донецькій та Луганській областях, межі та перелік яких визначено Президентом України у порядку, передбаченому Законом України “Про особливості державної політики із забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях у Донецькій та Луганській областях”, можуть не додавати до заяви документи, які підтверджують необхідність тимчасової зміни місця їх голосування.
Якщо виборець отримав таке посвідчення, а потім передумав змінювати місце голосування і вирішив голосувати за своєю виборчою адресою, необхідно повернути посвідчення у той відділ ведення Реєстру, який його видав. Інакше його не буде у списках виборців за попередньою адресою.
Таке повернення посвідчення також проводиться до 25 березня 2019 року включно.
У В А Г А! Виборцю, який знятий з реєстрації за вказаною адресою і ніде не зареєстрований (відсутня виборча адреса) — тимчасова зміна місця голосування без зміни виборчої адреси НЕ ПРОВОДИТЬСЯ!
Відділ ведення державного реєстру виборці
Новоград-Волинської міської ради