Патріотична година «Пам’ять про їх бережуть обеліски»

5 Травня 2017, 8:25

Новоград-Волинська бібліотека-філія №2 для дітей з нагоди відзначення Дня пам’яті та примирення – 8 травня та Дня перемоги – 9 травня  провела патріотичну годину «Пам’ять про їх бережуть обеліски».

Схилити голови до пам’ятника спаленим живцем в роки війни по вулиці Лідівський шлях, прийшли близько 100 учнів 2 – 4 класів ЗОШ №6, вчителі, батьки і бібліотекарі бібліотеки – філії №2, які організували цей захід. Всі присутні дізналися про те, що під час війни 11 вересня 1943 року біля 22 години вечора колона машин з карателями і поліцаями під’їхала до будинків, які знаходилися на цьому місці по вулиці Лідівський шлях. Вони оточили групу будинків, в яких проживали сім’ї Опанасюк Марії Іванівни, Михальчука Федора Захаровича і будинок в якому проживали діти – сироти Нестеруки і підпалили ці хати разом з людьми, які там знаходилися. На зустріч був запрошений ветеран війни Валінкевич Ф.Ф., який розповів про жахливі страхіття війни, які довелося пройти. Хвилиною мовчання вшанували пам’ять тих, хто віддав своє життя за визволення міста. Діти поклали квіти до пам’ятника, а ще читали вірші, і обіцяли пам’ятати нашу історію, тому, що «Хто не знає наше минуле, той не вартий свого майбутнього». Ми віддаємо данину пам’яті й любові визволителям рідної землі. Земний уклін і безмежна шана вам, колишнім воїнам, за все, що довелося пережити, винести і звершити.

Працівники бібліотеки дякують педагогічному колективу ЗОШ №6 за тісну співпрацю у вихованні підростаючого покоління та депутату міської ради Махновецькому О.П. за подарунок для ветерана.

 

Новоград-Волинська бібліотека-філія №2 для дітей

 

Чат-бот Гаряча лінія