Патронатна сім’я – альтернатива дитячим будинкам

30 Вересня 2016, 9:20

Притулки та інтернати не найкраще місце для виховання дітей, тому для вирішення даної проблеми в Україні вирішили запровадити таке новаторство,як патронатна родина. Дану практику давно використовують у багатьох країнах Європи та в США , як свого роду підготовку дитини перед тим, як її візьмуть у прийомну сім’ю чи всиновлять.

Сімейний патронат – це професійна комплексна послуга, що передбачає тимчасовий догляд і виховання дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах та потребує захисту, в сім’ї патронатного вихователя, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

Патронатний вихователь – це спеціально підготовлений працівник, який на договірній основі з уповноваженим закладом здійснює догляд, виховання дітей, тимчасово влаштованих у сім’ю (від трьох до шести місяців) та несе відповідальність за їх життя та стан здоров’я. В свою чергу, патронатними вихователями можуть бути громадяни України від 35 до 60 років, які мають вищу освіту та позитивний досвід виховання дітей.Згідно зі ст.255 Сімейного кодексу України патронатний вихователь зобов’язаний:

1.    Забезпечити дитину житлом,одягом, харчуванням тощо;

2.    Створити дитині умови для навчання, фізичного та духовного розвитку;

3.    Захищати дитину, її права та інтереси як опікун або піклувальник без спеціальних на те повноважень.

Патронатні батьки мають пройти співбесіду та відповідне навчання з фахівцями. Важливо, що в рамках даної практики патронатна родина буде отримувати заробітну платню. Умова, що один з патронатних батьків має бути безробітнім, бо основним місцем роботи стає опіка над дитиною, відповідно йому чи їй буде нараховуватися стаж.

Усім небайдужим, хто зацікавився, просимо звертатися у міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді або за телефоном 04141-20712.

А.А. Лапинська

директор МЦСССДМ

 

Чат-бот Гаряча лінія