Перший муніципальний Хакатон у Новоград-Волинській міській територіальній громаді

9 Вересня 2021, 9:36

З 18 по 22 серпня 2021 року у  Новоград-Волинській міській територіальний громаді проходив Перший муніципальний Хакатон у рамках проєкту «Стале партнерство задля підвищення стійкості підприємців до наслідків пандемії COVID-19», що впроваджується за фінансової підтримки GIZ по програмі «EU4Business: конкурентоспроможність та інтернаціоналізація малого та середнього підприємництва». Основна мета – це залучення наукового потенціалу та бізнесу до формування стратегічного розвитку громади, аналіз її конкурентної спроможності, популяризація, розробка інвестиційного паспорту громади. Результат – конкретні алгоритми рішень та бачення розвитку Новоград-Волинської міської ТГ.

Стартував захід 18 серпня із проведення “Могилянського” Хакатону на території еколого-натуралістичного парку (ЗОШ №5), в якому взяли участь депутати міської ради, представники бізнесу та освіти, ментори проєкту, працівники виконавчого комітету міської ради, активна молодь.

Спікерами Хакатону були: професорка кафедри маркетингу та управління бізнесом Національного університету “Києво-Могилянська академія”, членкиня дослідницької групи із розробки Доктрини збалансованого розвитку «Україна 2030» Ніна Чала та керівник Центру енергоменеджменту Національного університету “Києво-Могилянська академія” Андрій Китаєв.

Учасники ознайомилися із основними принципами регіонального розвитку та впровадження інновацій в сфери життєдіяльності громади, розбудовою інноваційної екосистеми сталого розвитку, енергетичної безпеки та використання електротранспорту в умовах сьогодення. Також кожен охочий міг здійснити тест-драйв електрокарів Tesla та ознайомитись із їх технічними параметрами та будовою.

Основною частиною заходу було проведення бізнес-симуляції під назвою “Інвестиції у розвиток твого міста”. Три команди, до яких увійшли представники місцевого бізнесу, депутати міської ради та працівники апарату виконавчого комітету отримали завдання з побудови алгоритму розвитку міста з врахуванням чітких елементів та умов (соціально-економічних характеристик, соціологічних опитувань, фінансових ресурсів міста).

Головна мета бізнес-симуляції сформувати в учасників практичні навички та компетенції у прийнятті управлінських рішень, що базуються на Цілях сталого розвитку, а також встановленні пріоритетів під час напрацювання концепції у сфері інноваційно-інвестиційних проєктів.

Після детальної аналітичної роботи в групах лідери команд презентували свої напрацювання та бачення розвитку міста із урахуванням локальних пріоритетів, економічних, екологічних та соціальних факторів.

Заслухавши всіх трьох доповідачів Ніна Чала та Андрій Китаєв комплексно обґрунтували специфіку напрацювань кожної із команд.

 

Чат-бот Гаряча лінія