Петро Кралюк: «Леся Українка як євроінтегратор України»

2 Серпня 2022, 16:53

Нашу геніальну землячку Лесю Українку представляли й представляють у різних іпостасях – певний час вона поставала соціалісткою, революціонером-демократом, зараз говорять про її модернізм, неоромантизм, фемінізм, навіть містицизм.

Про неймовірну ерудицію Великої Українки та її прекрасне знання західноєвропейської культури, яка й мала вплив на поетесу, у своїй лекції «Леся Українка як євроінтегратор України» розповів письменник і публіцист, доктор філософії, заслужений діяч науки і техніки України, професор, голова Вченої ради Національного університету «Острозька академія» Петро Кралюк.

Захід пройшов в рамках Міжнародного свята літератури і мистецтв «Лесині джерела» у літературно-меморіальному музеї Лесі Українки, де Петро Кралюк, на запрошення організаційного комітету свята, розповів присутнім про знання культури Західної Європи Лесею Українкою, її усвідомлення та ствердження, що Україна – країна європейська.

Знаючи англійську, німецьку, французьку та італійську мови Леся Українка не лише читала твори в оригіналі, а й робила їх переклади. Тому у своїх літературознавчих роботах вона могла зі знанням справи говорити про античну літературу, давати кваліфіковану характеристику різним філософським поглядам, вести мову про культуру Ренесансу, особливо італійського, розглядати твори сучасних їй європейських письменників та філософів.

Підсумовуючи власні дослідження, Петро Кралюк зазначив, що «Леся Українка фактично творила в західноєвропейському літературному контексті, наближаючи українську культуру до культур європейських народів».

Детальніше із науковими матеріалами з цієї теми можна ознайомитись за посиланням: https://bit.ly/3vuCmRF.

Чат-бот Гаряча лінія