Підпал сухої трави несе небезпеку займання житлових будинків

9 Квітня 2020, 11:00

08.04.2020 року на пульт чергової частини 10 ДПРЧ (м. Новоград-Волинський ) Управління ДСНС України у Житомирській області о 13 годині 52 хвилини надійшло повідомлення від місцевого жителя Новоград-Волинського району, що поруч з дачним масивом «Чижівка» с. Чижівка, Новоград-Волинського району горить суха трава та чагарники і що є загроза дачним та житловим будинкам. По прибуттю першого підрозділу пожежних було встановлено, що горить суха трава, яка майже в притул горіла до будинків. Пожежні з місцевим населенням за допомоги підручних засобів та подачі води змогли відбити вогонь та захисти цінне майно людей, але о 17 годині 15 хвилин знов на пульт чергової частини 10 ДПРЧ (м. Новоград-Волинський ) Управління ДСНС України у Житомирській області надходить повідомлення від жительки дачного масиву, що вона бачить як горять чагарники, які впритул ростуть біля її будинку.  На місце пожежі було відправлено друге відділення чергової частини. Дані пожежі було ліквідовано о  18 годині 30 хвилин, було задіяно 2 одиниці техніки, 9 чоловік особового складу та 7 чоловік місцевого населення, знищено 3 га сухої трави з чагарниками та врятовано 12 житлових будинків і приблизно 15 надвірних споруд.

Суха вітряна погода, що встановилася з приходом весни, негативно впливає на ситуацію з пожежами в області.

В основному до займань призводить недотримання громадянами правил пожежної безпеки на присадибних ділянках, під час використання відкритого вогню, спалювання сміття, сухостою на відкритій території, і як наслідок – перекидання вогню на дерев’яні господарські споруди, житлові будинки, запаси сухого корму. Створюється загроза екосистемі. Необачні громадяни отримують травми, несумісні з життям.

Тож, зважаючи на пожежонебезпечну ситуацію, керівництво Управління ДСНС України у Житомирській області застерігає населення не використовувати відкритий вогонь у вітряну погоду та дотримуватися правил пожежної безпеки:

  • спалювати сміття заборонено;
  • не розводити багаття у вітряну погоду;
  • осередки вогнищ необхідно обкопувати невеличким земляним валом, щоб не допустити розповсюдження вогню по сухій траві;
  • не дозволяти дітям гратися з відкритим вогнем під час відпочинку;
  • залишаючи місце відпочинку, багаття необхідно загасити і присипати землею;
  • не кидати в траву непогашені цигарки та сірники;
  • не залишати на місці відпочинку, сухій траві розбиті пляшки, адже скло може стати причиною великої пожежі.

 

Дотримання цих нескладних вимог допоможе вам вберегти обійстя від пожеж та не завдасть шкоди навколишньому середовищу.

 

Новоград-Волинський МРВ

Управління ДСНС України у Житомирській області

 

 

Чат-бот Гаряча лінія