Підписано Меморандум про партнерство між Новоград-Волинською міською радою та об’єднанням самоврядувань «РИЗЬКОЮ МЕТРОПОЛІЄЮ» (Латвійська Республіка)

26 Травня 2022, 17:08

Міський голова Микола Боровець, заступник міського голови Ірина Гудзь та начальник відділу підтримки громадських ініціатив та енергоефективності Юрій Савич взяли участь у відеоконференції ВГО «Асоціація малих міст України» «Діалог між представниками місцевого самоврядування України та Латвії (Ризьський регіон)».

Головною метою зустрічі було налагодження співпраці і побратимських відносин, посилення партнерства місцевого самоврядування України та Латвії в умовах воєнного часу. Порушено питання щодо нагальної допомоги громадам в умовах воєнного стану, про перспективи розвитку та співпраці між українськими та латвійськими муніципалітетами в рамках програми міст-побратимів.

Під час зустрічі голови територіальних громад України мали можливість поспілкуватись із представниками Ризького регіону Латвії, кожен із мерів міст України розповів про особливості функціонування та життєзабезпечення громад під час війни.

Міський голова Микола Боровець під час свого виступу висловив слова вдячності муніципалітетам Латвії за підтримку України. Микола Боровець подякував за теплу зустріч наших вихованців з ДЮСШ імені В. П. Єрмакова, які нещодавно перебували у Латвії на навчально-тренувальних зборах.

Також у своїй доповіді Микола Боровець зауважив, що наразі для нашої громади важливе питання медичного обладнання, яке є першочерговим та пріоритетним. Міський голова порушив питання літнього відпочинку та оздоровлення дітей нашої громади у містах Латвії.

Очільник громади Микола Боровець під час своєї доповіді також звернув увагу представників муніципалітетів Латвії та «Асоціації малих міст України», що у нашій громаді знаходиться недобудований хірургічний корпус, оскільки під час воєнного стану роботи із завершення будівництва припинено. Така сама ситуація склалась з реабілітаційним відділенням. Микола Боровець наголосив, шо експлуатація вищезазначених установ дала б змогу розширити коло осіб, які могли б отримувати медичну допомогу.

Зі свого боку, представники «Асоціації малих міст України» зазначили, що спробують напрацювати можливий алгоритм вирішення питання через звернення до профільних комітетів Верховної Ради України.

Голови місцевого самоврядування Ризького регіону завірили українських колег у підтримці та готовності допомагати українському народу.

Варто зауважити, що важливим елементом співпраці між містами України та Латвії є отримання досвіду щодо євроінтеграції, діяльності бізнесу та торгово-промислового комплексу.

На завершення зустрічі відбулось підписання Меморандумів про побратимство між Ризькою митрополією і органами місцевого самоврядування України, якими передбачено співпрацю та обмін досвідом між органами місцевого самоврядування в галузі науки, досліджень, освіти, охорони здоров’я, культури, мистецтва, розвитку туризму та спорту, соціального захисту населення, комунального господарства, раціонального використання природних ресурсів та екології, промисловості, торгівлі, сільського господарства, інвестицій та інших форм економічного співробітництва.

 

Чат-бот Гаряча лінія