Підтримка учасників ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, їх сімей та осіб, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи

14 Грудня 2022, 10:00

Законом України “Про статус та соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи” передбачено ряд соціальних виплат:  компенсація за продукти харчування, медичне обслуговування громадян, компенсації сім’ям з дітьми, на оздоровлення виплати компенсації за шкоду заподіяну здоров’ю особам, які стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи, учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та сім’ям за втрату годувальника.

На даний час в місті проживає 998 потерпілих громадян з них: 1 категорії, інвалідність яких пов’язана внаслідок аварії на ЧАЕС – 120 чол. (з яких 52 ліквідаторів), 2 категорії – 289 чол. (з них 232 ліквідаторів), 3 категорії – 241(з них 17 ліквідаторів), 4 категорії – 65 чол., категорії Г – 60 чол.,  вдови – 42 чол., дітей – 181, з них 9 є інвалідами  внаслідок аварії на ЧАЕС.

На 2022 рік для забезпечення програм соціального захисту громадян  з державного бюджету для нашого міста було виділено кошти в сумі 2 525,5  тис. грн.

Станом на сьогоднішній день всі компенсаційні виплати  потерпілим громадянам виплачені по листопад місяць, а до кінця року планується виплатити за грудень.

У 2022 році розмір грошової компенсації на продукти харчування   громадянам, які постраждали внаслідок чорнобильської катастрофи затверджено в розмірі: 1 категорії – 509 грн.  та 2 категорії – 254,50 грн. на місяць.

Крім того за бюджетною програмою «Пільги на медичне обслуговування громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» згідно із розписом обласного бюджету поточного року на наше місто  були передбачені кошти у сумі 38,9 тис. грн, які використані в повному обсязі. Та виділено додатково кошти міською територіальною громадою в сумі 120,0 тис. грн.

В 2022 році оздоровлено 48 громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи віднесених до категорії 1 та 2 дітей,  інвалідність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою, на суму 460 тис. грн.

 

Чат-бот Гаряча лінія