Підведено підсумки інформаційно-просвітницького проекту «Інклюзія. Формуємо нову філософію громади»
Протягом 2019 року інклюзивно-ресурсний центр Новоград-Волинської міської ради та медіахаб «Лесин край» реалізовувався інформаційно-просвітницький проєкт «Інклюзія. Формуємо нову філософію громади», який ставив за мету підвищити рівень обізнаності громадськості про інклюзію, інклюзивне навчання дітей з особливими освітніми потребами, поширенню позитивного досвіду впровадження інклюзії в закладах освіти. Проєкт є прикладом інноваційних підходів до інформаційно-просвітницької роботи.
Серед учасників зустрічі – депутат міської ради Олександр Гарбовський, організатори проєкту – директор ІРЦ Наталія Борис та головний редактор міськрайонної офіційної громадсько-політичної газети «Лесин край» Інна Попова, учасники проєкту – заступник директора з навчально-виховної роботи ЗЗСО № 7 Олена Герасимчук, асистент вчителя ліцею № 11 Надія Теленик, завідуюча ДНЗ № 13 «Ромашка» Оксана Сварицевич, фахівці ІРЦ, матері, які виховують дітей з особливостями.
Висвітлення інформації проходило щомісячно на окремо виділеній тематичній сторінці газети «Лесин край». Публікації готували фахівці інклюзивно-ресурсного центру, журналісти газети, обов’язковою умовою було інтерв’ю з батьками, освітянами, залежно від тематики сторінки. Це перший досвід спільної роботи ІРЦ і газети. Все було новим – визначався формат роботи, стиль висвітлення інформацій, підбір тематики кожної сторінки, ведення інтерв’ю. Як зазначила директор, сьогодні в країні стверджується модель інформаційного суспільства. А безпосереднім носієм й розповсюджувачем інформації є друковане ЗМІ, як важливий елемент комунікації і впливу на громадськість.
А почалося з того, що рік потому головний редактор газети «Лесин край» Інна Попова, запросила директора ІРЦ взяти участь у дискусії на громадському телебаченні «Чи пристосований Новоград для людей з особливими потребами», де Наталія і запропонувала реалізувати проєкт.
Присутні поділилися своїм позитивним ставленням до впровадження інклюзивного навчання і подякували організаторам за надану їм можливість стати учасниками проєкту та підтримати толерантне сприйняття ідеї інклюзії.
Як зазначила директор ІРЦ Наталія Борис: «Проєкт є неоціненним досвідом співпраці з друкованими ЗМІ. Така практика має стати повсякденною діяльністю кожного закладу чи установи міста, основою взаємовигідних стосунків, як можливості впливати на громадську думку. Рекомендую всі місцевим ЗМІ створювати подібні проєкти».
На завершення зустрічі Наталія Борис подякувала управлінню освіти і науки міської ради в особі його очільниці Тетяні Ващук за підтримку та супровід проєкту, всім учасникам за співпрацю, особливі слова вдячності висловила головному редактору Інні Поповій. Учасники зробили пам’ятну світлину біля газетних матеріалів проєкту.