Про підтримку родини, сприяння життєстійкості людей, розвиток соціальних послуг у Звягельській громаді

23 Серпня 2023, 15:10

В ході чергового 74 засідання виконавчого комітету міської ради восьмого скликання, яке відбулося 23 серпня 2023 року, т.в.о. начальника управління соціального захисту населення міської ради Надія Шатило поінформувала про особливості підтримки родин, сприяння життєстійкості людей, розвиток соціальних послуг, які є пріоритетами соціальної політики у Звягельскій громаді на 2023 рік.

Підтримка родин, сприяння життєстійкості наших людей, допомога людині вийти з кризової ситуації – головний фокус соціального захисту населення нашої громади.

2023 рік складний як для держави, органів соціального захисту населення, так і для людей, які потребували соціальної захисту в складних життєвих обставинах, спричинених війною. Та попри усі виклики, з державного бюджету для нашої громади  протягом 2023 року було виділено 127,6 млн. грн, та 86,6 млн. грн з місцевого бюджету.

З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветеранів війни  міською  територіальною громадою затверджені та діють  програми  соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування житлово-комунальними послугами, здійснюються  видатки на фінансування пільг з перевезення пільгових категорій, та інші пільги та компенсації, а саме:

Програма соціальної підтримки учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, членів сімей загиблих учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, захисту безпеки населення та інтересів держави у зв’язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, учасників Революції Гідності, членів сімей загиблих учасників Революції Гідності на 2023 рік.

Відповідно до даної програми надаються такі пільги:

– пільги на житлово-комунальні послуги членам сімей загиблих  учасників АТО/ООС/захисту від військової агресії російської федерації в розмірі 50% їх вартості в межах соціальних норм, яке надає змогу користуватися даним сім’ям 100% знижкою з оплати житлово-комунальних послуг.  В 2023 році на ці цілі передбачено  1 млн.грн.;

– надання разової допомоги членам сімей загиблих захисників та захисниць та учасникам АТО/ООС/захисту від військової агресії російської федерації, так, на дану допомогу за 2023 рік передбачено 500 тис.грн.;

– грошова компенсація за належні для отримання жилі приміщення військовослужбовцям Звягельської міської територіальної громади, на 2023 рік передбачено 54,4 млн.грн.;

– одноразова допомога на оздоровлення дітям учасників антитерористичної операції, операції об’єднаних сил, бойових дій у зв’язку із військовою агресією російської федерації, загиблих та зниклих безвісти Захисників і Захисниць України, осіб, які беруть участь у бойових діях у зв’язку із військовою агресією російської федерації – у 2023 році передбачено виплатити 10,5 млн.грн.

Комплексна програма ,,Соціальний захист“ на 2022 – 2026 роки.

Відповідно до програми надаються такі пільги:

– на перевезення пільгових категорій громадян, передбачено на 2023 рік   5 млн. 8 тис.грн.;

– на послуги зв’язку – 100 тис.грн.;

– пільги на житлово-комунальні послуги особам з інвалідністю по зору 1-2 групи та Почесним громадянам міста, на суму 300 тис.грн.;

– надання адресної грошової допомоги громадянам міста, так в 2023 році передбачено 5 млн. 8 тис. грн.;

– безповоротна фінансова допомога фізичним особам – учасникам добровольчих формувань Звягельської міської територіальної громади, які виконують бойове розпорядження (наказ) – на 2023 рік передбачено 2 млн.340 тис.грн.;

– виплата одноразової матеріальної допомога на компенсування матеріальної шкоди за знищення об’єкту нерухомого майна, який був знищений внаслідок збройної агресії Російської Федерації проти України – передбачено 6 млн. 400 тис. грн.

Виплати з державного бюджету

Для забезпечення виплати допомоги сім’ям з дітьми, на дітей, які виховуються у багатодітних сім’ях, малозабезпеченим сім’ям, особам, які не мають права на пенсію, особам з інвалідністю, дітям з інвалідністю, тимчасової державної допомоги дітям, тимчасової державної соціальної допомоги непрацюючій особі, яка досягла загального пенсійного віку, але не набула права на пенсійну виплату, допомоги по догляду за особами з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу передбачено 30,9 мл. грн. Державну підтримку отримало 3 526 родин Зягельської міської територіальної громади.

Виплати, що передбачені  Законом України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», одержують 1 325 звягельських сімей на суму 16,3 млн грн.

Державна соціальна допомога малозабезпеченим сім’ям.

Кількість малозабезпечених родин, які проживають в нашій громаді та забезпечені державною допомогою, становить 519 сімей, з них близько 25 % сімей є багатодітними.  У 2023 році профінансовано 10,8 млн грн.

Середній розмір соціальної допомоги в багатодітних малозабезпечених сім’ях дорівнює  7 375,75 грн.

Виплата на розвиток сімейних форм виховання.

Забезпечено виплати допомоги на дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у двох дитячих будинках сімейного типу та 72 прийомних сім’ях, на загальну суму 2,4  млн грн.

Одночасно у 2023 році забезпечено виплату допомоги 80 дітям, над якими встановлено опіку чи піклування. Загальна сума фінансування склала 3,8 млн грн.

Надання соціальної допомоги особам з інвалідністю з дитинства, дітям з інвалідністю та особам, які не мають права на пенсію.

На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю» у 2023 році 1 437 особам призначено державну соціальну допомогу, з них: 1 101 особа з інвалідністю з дитинства   та  336 дітей з інвалідністю.

Крім цього, 226 родин, в яких виховуються діти з інвалідністю, забезпечені надбавкою на догляд.

Загальна сума фінансового ресурсу, спрямована  на виплату державної соціальної допомоги у 2023 році, становить 23,1 млн грн.

На виконання Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та особам з інвалідністю» станом на 01 серпня 2023 року державну підтримку отримали 329 осіб, з них:

  • 17 – особи з інвалідністю І групи,
  • 87 – особи з інвалідністю ІІ групи,
  • 123 – особи з інвалідністю ІІІ групи,
  • 6 – особи, які досягли віку, встановленого статтею 1 Закону України «Про державну соціальну допомогу особам, які не мають права на пенсію, та інвалідам»,
  • 89 – допомогу на дітей померлого годувальника,
  • 7 – особи, які досягли 80-річного віку та за висновком лікарсько-консультативної комісії потребують постійного стороннього догляду.

На виплату державної соціальної допомоги для всіх вказаних вище категорій у 2023 році спрямовано 5,6 млн грн.

Відповідно до Порядку надання щомісячної грошової допомоги особам, які проживають разом з особами з інвалідністю I чи II групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним, затвердженого  постановою Кабінету Міністрів України від 02 серпня 2000 року  № 1192, грошову допомогу на догляд отримує 107 осіб.

Середній розмір призначеної допомоги становить 2 491,77 грн (розраховується від доходів, виходячи з прожиткового мінімуму на одну особу в розрахунку на місяць), на виплату якої у 2023 році спрямовано 2,1 млн грн.

Надання населенню субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2022 року № 1041 «Деякі питання надання житлових субсидій та пільг на оплату житлово-комунальних послуг, придбання твердого та рідкого пічного  побутового палива і скрапленого газу Пенсійним фондом України» функції по нарахуванню передані Пенсійному Фонду України. Управління соціального захисту населення проводить тільки прийом громадян через програмний комплекс «Інтегрована інформаційна система «Соціальна громада» з приймання документів на призначення різних видів державних допомог, субсидій та пільг (прийнято 1 697 відповідних заяв).

Станом на 01.08.2023 програмою житлових субсидій було охоплено 5 тис. домогосподарств нашої громади. Середній розмір призначеної субсидії на оплату житлово-комунальних послуг складав 1 330,66 грн.

Внутрішньо переміщені особи.

З початку війни в територіальній громаді знайшли прихисток  більше 3 тис. переміщених осіб.

Статус внутрішньо переміщених осіб на сьогодні мають 2 236 громадян, що становить 1 692 сім’ї, у яких 602 дитини.

Надання внутрішньо переміщеним особам допомоги на проживання.

За допомогою на проживання, передбаченою постановою Кабінету Міністрів України від 20 березня 2022 року № 332 «Деякі питання виплати допомоги на проживання внутрішньо переміщеним особам», загалом звернулись 1 512 внутрішньо переміщених осіб.

Фінансування допомоги у 2023 році здійснено в повному обсязі на суму 26,9 млн грн.

Підтримка осіб, які брали участь у захисті Батьківщини, членів їхніх сімей та інших пільгових категорій громадян.

Надання компенсації за належні для проживання житлові приміщення.

 Відповідно до постанови КМУ від 19.10.2016 року № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також осіб з інвалідністю внаслідок війни І-ІІ групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов»  з державного бюджету спрямовано 27 млн. 421 тис. грн. на виплату компенсації 12 сім’ям  для придбання житла на первинному та вторинному ринках.

Виплати щорічної разової грошової допомоги ветеранам війни

Виплати до Дня Незалежності. З нагоди свята ветеранам війни, громадянам, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною і відзначились, боронячи власну країну, отримають разову грошову допомогу. Раніше ці кошти отримували до Дня Перемоги, але у 2023-му році ухвалили рішення перенести виплати на серпень.

Громадяни отримали виплати  у розмірах від 450 до 3100 грн, в залежності від категорії. Вже з 4-го серпня грошову допомогу автоматично нарахували особам, які отримують пенсію та мають відповідний статус, без особистих звернень до органу ПФУ.

  Особи з інвалідністю внаслідок війни отримали:

I групи ‒ 3 100 грн;

II групи ‒ 2 900 грн;

III групи ‒ 2 700 грн.

  Учасники бойових дій, постраждалі учасники Революції Гідності та ‒ 1 000 грн.

  Особи, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною –  3 100 грн.

  Члени сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, статус яким установлено згідно з п. 1 ст. 10 закону України Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту, дружини (чоловіки) померлих осіб з інвалідністю внаслідок війни, дружини (чоловіки) померлих учасників бойових дій, учасників війни та жертв нацистських переслідувань, визнаних за життя особами з інвалідністю внаслідок загального захворювання, трудового каліцтва та з інших причин, які не одружилися вдруге – 650 грн.

  Члени сімей загиблих (померлих) захисників та захисниць України – 1 000 грн.

  Учасники війни ‒ 450 грн.

Особам, які ще не отримали такі виплати, потрібно звернутись до Пенсійного Фонду України.

Забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації та надання реабілітаційних послуг.

Технічні засоби реабілітації.

обліковується майже 506 осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення, які вже забезпечені, або потребують забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

Постановою Кабінету Міністрів України від 14 квітня 2021 року № 362 «Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 05.04.2012 № 321» з 1 червня 2022 року ведення обліку та використання коштів на забезпечення осіб з інвалідністю ТЗР покладено на територіальні відділення Фонду соціального захисту інвалідів.

Надання реабілітаційних послуг дітям з інвалідністю.

За бюджетною програмою КПКВ 2507100 «Реабілітація дітей з інвалідністю» на 2023 рік було виділено 784,4 тис. грн.

Відповідно до індивідуальних програм реабілітації 41 дитина з інвалідністю отримає реабілітаційні послуги в реабілітаційних центрах.

Вартість курсу реабілітації становить від 16 тис.грн до 25 тис. грн. відповідно до захворювання.

Соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

На території Звягельської міської територіальної громади проживає 852 особи, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Відповідно до кошторисних призначень, у 2023 році спрямовано
1 млн. 9 тис. грн. на виплату допомог та компенсацій постраждалим громадянам.

На пільгове медичне забезпечення громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, за рахунок коштів обласного бюджету профінансовано 25,3 тис. грн.

 

На завершення доповіді Надія Шатило подякувала всім, хто допомагає тримати  “Соціальний фронт”: міському голові, секретарю міської ради, заступникам міського голови, депутатському корпусу, членам виконавчого комітету міської ради та усім працівникам соціальної сфери.

Тримаємо стрій!!! Разом до перемоги!!!

 

 

Чат-бот Гаряча лінія