«ПОДІЇ, ЩО ЗМІНИЛИ ДОЛЮ УКРАЇНИ»

7 Листопада 2017, 0:25

«За честь і гідність України,

За волю, правду і добро

Вони боролись щохвилини

І кров лилася, як вино!»

(Левко І.В.)

Революція гідності  –  це подія, що розділила історію нашої країни на ДО та ПІСЛЯ. Криваві протести народу задля кращої долі, які назвали Євромайданом, назавжди залишили слід в історії. Осторонь цих подій не залишилися й українські письменники та журналісти. В видавництвах країни вийшли твори про Майдан різноманітних жанрів: спогади та щоденники учасників протистояння, хроніки соціальних мереж, художні романи та есе, вірші та фотощоденники.

Пропонуємо Вашій увазі огляд книг, які є в фондах бібліотек міської централізованої  системи на цю тему.

Небесна сотня / К. Богданович, X. Бондарева, Ю. Бухтоярова та ін. ; упоряд. : О. Трибушна, І. Соломко ; передм. : Патріарха Філарета, О. Г. Коваленка, О. Святослава ; худож. – оформлювач Л. П. Вировець. – Харків : Фоліо, 2015.  –  206 с.

(Центральна міська бібліотека, бібліотека-філія №2 для дітей, бібліотека-філія №5 для юнацтва)

Книга-реквієм. Книга-посвята тим учасникам Революції гідності, які віддали найцінніше – своє життя – заради того, аби Україна та всі ми встали з колін. Щоб почали змінювати свою державу, а наші діти та онуки дістали змогу жити в іншій країні. Герої цієї книги – звичайні люди з різних куточків нашої держави. Вони дуже різні – заробітчани, науковці, підприємці, вчителі… Якби не Майдан, вони б ніколи не зустрілися. Це він об’єднав їх, зробив побратимами та «воїнами світла». Ця книга була написана заради того, аби пам’ять про величезну самопожертву героїв Небесної сотні назавжди залишилася в серцях українців. Вона – німе нагадування всім нам про те, якою ціною ми здобули свободу та новий шанс для своєї країни стати справжньою європейською державою.

Дашвар Л. Покров : роман / Дашвар Люко . – Харків :  Книжковий Клуб  «Клуб Сімейного  Дозвілля ».  – 2016. – 384 с. 

(Центральна міська бібліотека, бібліотека-філія №1, бібліотека-філія №5 для юнацтва)

Останні дні листопада 2013-го, країну лихоманить. Мар`яна не звертає уваги на це  –  усі її думки лише про чоловіка, який насправді не вартий сліз. Зустріч із дивним хлопцем Ярком змінює все. «Ти моя жінка», – сказав він. І від того стало так солодко…

Та тепер не час насолоджуватися життям. Дівчина опиняється у вирі подій: чергування на Майдані, зникнення коханого, пошуки нащадків козака Дороша — спадкоємців величезного статку…

Звідки ж Мар`яні знати, що чекає на того нащадка. Предки заповіли йому не лише скарб, а й родинне прокляття…

Рудневич  В. Я з небесної сотні : повість / Василь Шкляр. – Київ :  «А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА ».  –  2015.  –  182 с.

(Центральна міська бібліотека, центральна дитяча бібліотека, бібліотека-філія №2 для дітей)

19-річний студент Макс зі Сміли легко й відверто оповідає про своє життя – про навчання, однокурсників, родину, про свою кохану дівчину Іванку, яка вчиться в Києві, а батьки хочуть відіслати її на навчання до Франції… Але стається Майдан, і Макс зі своїм другом-однолітком їде до Києва. Зрештою, це повість про три вирішальні доби на Майдані. Ви згадаєте все, ви ще раз переживете ті тривожні лютневі дні і, мабуть, будете плакати, і ще довго пам’ятатимете простого хлопця зі щирою душею – Макса зі Сміли…

Цікавий підхід до оформлення: з одного боку – українська версія, з другого боку – російська версія.

Павлюк Я. На вічній варті : вірші, пісні / Ярослава Павлюк. – Броди , 2014.  –  48 с.  

(Центральна міська бібліотека)

Майдан Незалежності у Києві став новітньою Меккою, священним Єрусалимом для кожного патріота. І більшість віршів, поданих у цій збірці, народилися з пережитого і побаченого тут узимку пам’ятного 2014 року.

Віршовані рядки, присвячені тим борцям, які повторили подвиг Крут і розстріляного Базару, несхитного Холодного Яру і всіх загиблих повстанців за волю України та гідність її народу.

Кошкина С.  Майдан.  Нерассказанная история /Соня Кошкина . – К. : Брайт Стар Паблишинг, 2015. – 400 с.

(Бібліотека-філія №5 для юнацтва)

В этой книге собраны откровенные интервью с главными героями той исторической зимы. Героями, пребывавшими по обе стороны баррикад.

80 процентов контента уникальны – данные и свидетельства очевидцев публикуются впервые. Задача – максимально точно реконструировать события, прежде всего кулуарные, процессы, которые были скрыты от глаз тех, кто мерз на площадях, но которые непосредственно повлияли на исход Революции  Достоинства.

Неділько Р.: Небесна Варта. Пам’яті борців за незалежність України. – Харків : Белкар – книга, 2016. – 32 с.

(Центральна дитяча бібліотека,  бібліотека-філія №1, бібліотека-філія  №2 для дітей)

Пам’яті героїв, що загинули за незалежність України, присвячується ця книга.

Життя людства – це історія вічної боротьби добра і зла. Ось і тепер відважним захисникам нашої Батьківщини доводиться боротися зі злом зовнішньої і внутрішньої агресії. Тисячі наших співвітчизників полягли в боях за незалежність України, щоб інші могли жити у вільній, демократичній і щасливій державі. У багатьох загиблих залишилися маленькі діти, яким дуже не вистачає батьківської турботи. Вони мріють побачити свого тата, розповісти про свої успіхи і невдачі, відчути його підтримку. Але їхні батьки все не повертаються, бо несуть довічну Небесну варту, охороняючи свої родини і всю нашу країну від зла. Для дітей молодшого шкільного віку.

Адреси бібліотек міської централізованої бібліотечної системи:

Центральна  міська бібліотека   –  пл. Лесі Українки, 9

Центральна дитяча бібліотека    –   вул. Соборності , 2

Бібліотека – філія №  1   –   вул. Дружби, 127

Бібліотека – філія № 2 для дітей  –  вул. Михайла Драгоманова, 74

Бібліотека – філія № 3   –   вул. Гетьмана Сагайдачного, 215

Бібліотека – філія № 5 для юнацтва    –  вул. Житомирська, 25

Поважаймо себе! Читаймо  українське!

Централізована бібліотечна система

 

Чат-бот Гаряча лінія