Поліція застерігає: «працівники» банку не можуть запитувати інформацію по доступу до ваших рахунків

22 Листопада 2022, 22:09
Тільки за минулу добу правоохоронці зафіксували кілька подібних випадків та розпочали розслідування. Так, увечері 21 листопада на мобільний 40-річної жительки Потіївської громади зателефонував невідомий, який назвався працівником служби безпеки банку. Чоловік сповістив жінку, що її карка заблокована, а для її відновлення необхідно провести низку дій. Власниця рахунку розголосила незнайомцю реквізити картки та іншу конфіденційну інформацію. У результаті жінка втратила понад 15,5 тисяч гривень.
До 39-річної жительки м. Баранівки також зателефонував «працівник» банку, який повідомив, що з її банківського рахунку намагаються переказувати кошти, тож для заблокування такої операції необхідно провести низку дій. У результаті зловмисники викрали з рахунку жінки 32 тисячі гривень.
Нині поліцейські встановлюють причетних до шахрайств.
Водночас правоохоронці закликають жителів області не довіряти таким телефонним повідомленням. Запам’ятайте прості правила:
✅ конфіденційні відомості ваших банківських рахунків не можна повідомляти нікому, навіть працівникам фінансових установ. Вони не можуть запитувати паролі входу до вашого електронного кабінету, пін-коди карток, CVV-коди тощо;
✅працівники банків не просять вчинити якісь грошові перекази нібито для захисту ваших коштів або перейти за посиланнями, надісланими в особисті повідомлення у месенджерах та ввести там ваші дані;
✅уважно читайте сповіщення, що приходять на мобільний телефон, та не повідомляйте нікому цифрові коди й інші паролі;
✅за потреби якихось негайних дій з банківською карткою (блокування у разі втрати чи крадіжки, незрозумілої ситуації) особисто зателефонуйте в фінансову установу та проконсультуйтеся з фахівцем;
✅усі необхідні операції, що стосуються зміни банківських рахунків, їх відкриття чи закриття, інші дії проводьте особисто у фінансових установах.
‼️Розкажіть про заходи перестороги своїм батькам, рідним, сусідам та знайомим. Це допоможе вберегти їх від неприємностей та завадить ошуканцям продовжити свою злочинну діяльність.
Чат-бот Гаряча лінія