Понінківський картонно-паперовий комбінат повністю визнав свою провину у забрудненні річки Хомори на Житомирщині

28 Липня 2016, 1:41

Понінківський комбінат визнав свою провину у забрудненні річки. За словами Голови Житомирської обласної ради Анжеліки Лабунської, досягнуто домовленостей, згідно з якими комбінат має привести у відповідність не лише власні очисні споруди, а й повністю зайнятися очищенням річки.

“Вони визнали, вони згодні. Вони сьогодні виділяють кошти і будуть займатися своїми очисними спорудами і тим, що вони зробили — вони будуть загалом займатися очисткою річки”, — повідомила вона.

А.Лабунська також зазначила, що це питання стоїть на контролі у Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака і у вересні планується перевірити виконання зобов’язань з боку комбінату.

Річка Хомора, яка протікає через дві області — Хмельницьку і Житомирську стала непридатною та небезпечною для людей у зв’язку зі скиданням у неї клеєвої суміші та фекалій. Загалом, за даними очільника Державної екологічної інспекції України, масовий мор риби в забруднених пестицидами та скиданнями промислових і комунальних підприємств річках України відбувається з вини місцевої влади.

“Проблема, з якою ми зіткнулися сьогодні, — це в першу чергу вина місцевих органів влади, тому що вони на своїх територіях, незалежно від того, сільські чи міські ради, роблять те, що їм подобається. Чому не встановлюються межі природоохоронних смуг? Тому що там, де немає правил, нікого не можна покарати”, — наголосив він.

Проте, за даними експертів, екологічні проблеми створені не лише на місцевому рівні, а й на центральному також. Зокрема, сфера поводження з небезпечними відходами державою майже не контролюється та є джерелом наживи для недобросовісних підприємців. При цьому, постраждалою стороною завжди є населення.

Зокрема, Україна не виконала вимоги щодо Базельської Конвенції про контроль за транскордонними перевезеннями небезпечних відходів та їх видаленням. Згідно з аудитом Рахункової палати України, небезпечні відходи завозяться, транспортуються і вивозяться з країни практично безконтрольно.

Наприклад, вантажі з небезпечними відходами на кордоні з Україною не проходять опломбування, а отже проконтролювати подальшу долю небезпечних відходів на території України неможливо.

У липні поточного року Кабмін затвердив ліцензійні умови для підприємств, які займаються або ж планують займатися утилізацією небезпечних відходів. Так, для отримання ліцензії на такий вид діяльності, підприємству-претенденту досить документально повідомити Мінекології про те, що для цього у них є все необхідне обладнання і потужності. І вже через 5 днів Мінекології видасть такому підприємству ліцензію.

При цьому, ні Мінекології, ні будь-який інший орган влади не перевірятиме достовірність зазначених даних. Основний критерій — щоб зазначена підприємством інформація збігалася з вимогами затверджених ліцензійних умов.

У результаті такої формальної процедури, за словами експертів, ліцензії видаються підприємствам “наосліп”, і ті замість утилізації небезпечних відходів, зберігають їх в кращому випадку в ангарах поблизу місць соціальної активності (проживання, роботи і тд), створюючи таким чином загрозу не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людей.

Джерело:  інформаційне агентство

Українські Національні новини

 

Чат-бот Гаряча лінія