Попередження про пориви вітру в Україні

16 Січня 2022, 14:50

17 січня вночі у західних і північних областях, вдень в Україні пориви вітру 17-22 м/с (І рівень небезпечності, жовтий), у Львівській, Тернопільській, Івано-Франківській і Чернівецькій областях вдень пориви 25-28 м/с (ІІ рівень небезпечності, помаранчевий).

Такі погодні умови можуть призвести до ускладнення роботи підприємств енергетики, комунального господарства, порушення та припинення руху транспорту на дорогах та вулицях.

Прохання бути обережними, не ходити біля рекламних щитів та розлогих дерев. Звертаємо увагу на особливу небезпеку прогулянок у парках та паркування автомобілів поблизу та під деревами, оскільки можливе падіння гілок.

НАГАДУЄМО ОСНОВНІ ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ ПРИ СИЛЬНОМУ ВІТРІ:

1️. Всі вікна в будинку або квартирі при сильному вітрі повинні бути щільно закриті. З незасклених балконів і лоджій слід прибрати абсолютно всі предмети, які можуть при сильному вітрі випасти назовні (горщики, банки, ящики, пляшки і т.п.).

2️. Опинившись на вулиці слід триматися якомога далі від рекламних щитів (та інших навісних конструкцій), ліній електропередачі, а також дерев. Озирніться навколо, потрібно бути подалі від усього, що може відірватися, зламатися і впасти на голову. Не можна підходити до обірваних проводів і розгойдучихся предметів (дерев), тому що вони можуть впасти.

3️. У разі сильного раптового пориву вітру, за можливості, сховайтеся в найближчому приміщенні або природному укритті до його стихання.

4️. Слід особливо уважно стежити за тим, щоб не перебувати під великими деревами, особливо це стосується тополь і не паркувати під ними автотранспорт, тому що дерево може впасти або розламатися його гілки, які також можуть бути небезпечні при падінні. Також особливо небезпечні старі, а також самотньо стоячі дерева.

5️. При падінні дерев чи гілок, травмуванні людей негайно інформуйте екстрені служби за телефонами «101» або «103».

 

Державна служба України з надзвичайних ситуацій

Чат-бот Гаряча лінія