Нагадаємо, що 9 червня Звягель прокинувся від двох вибухів. Тоді уламки однієї з ракет потрапили у житловий масив, зруйнувавши повністю п’ять будинків та ще десятки пошкодивши.

Цього ж дня депутати на позачерговій сесії виділи першочергову матеріальну допомогу по 50 тисяч тим, хто втратив житло і по 10 – в кого воно пошкоджене. Сесію не закрили, продовживши наступного тижня. Тоді й затвердили суму матеріальної допомоги для цих п’яти родин. Одна родина отримає мільйон гривень, дві – 1,2, мільйони та ще дві – 1,5 мільйона.

Одразу після цього у соцмережах вибухнув скандал. Містяни звинувачують міську владу в тому, що вона маніпулюючи людьми, забирає собі землю.

Аби розставити всі крапки над “і”, 22 червня, у міській раді відбулась зустріч журналістів із родинами, які втратили житло.

Секретар міської ради Оксана Гвозденко, на яку до слова, найбільше виливають негативу з цього приводу, коротко нагадала хронологію подій.

“9 червня в нашому місті сталась страшна трагедія, внаслідок атаки у нас постраждало 68 будинків. І на превеликий жаль, п’ять будинків зруйновані повністю… Все пошкоджене майно внесено в державний реєстр. Коли до сесії ми двічі зустрічалися з людьми, головне, що просили постраждалі – це виділити кошти на купівлю іншого житла. Незабаром почались різного типу маніпуляції, що людей примушували відмовитися від землі, реєструватися в Дії та ін. Всі власники зруйнованого житла, будуть зареєстровані в Дії, в державному реєстрі є інформація про те, що їхні будівлі не підлягають відновленню. Створена відповідна комісія, яка буде встановлювати розмір шкоди, завданої кожній оселі. Не дивлячись на маніпуляції та різного роду спекуляції цією трагедією, ми все одно неодмінно допоможемо людям. Для цього з самого початку ми і збиралися з людьми та обрали той варіант, який їм найприємніший – це купівля нового житла. І сьогодні ЗМІ зібрали для того, щоб ставити питання людям”.

Далі пряма мова від постраждалих.

“До нас ніхто не звертався ні за якими коментарями, всі в фейсбуці розказують, проте до нас ніхто не звертався. Нам запропонували тут купівлю нашої землі і запропонували суму, яка нас влаштовує, ми на це погодилися добровільно, ніхто нас не примушував, ніхто нас не вмовляв, не погрожував. Ми на це пішли добровільно”, – зазначив один із потерпілих.

“Дуже шкода, що наше горе, наше становище деякі люди використовують у своїх корисливих цілях. Це дуже боляче”, – сказала постраждала жінка.

Ще одна додала: “Коментувати щось у соцмережах просто не було сили. Люди лежать у лікарні, кому прийде в голову писати щось. Ми ще не можемо усвідомити, що залишились без нічого. Ми були згідні на рішення добровільно”.

“Жодного з цих популістів ми поруч з собою не бачили, міську владу ми бачили – вони поруч. Їм дякую за підтримку, за добре слово. Ці популісти заробляють собі бали перед виборами, маніпулюючи. Немає бажання в нас говорити на цю тему, бо це велике психологічне навантаження. А люди цим користуються”.

“Ніхто не був проти цього рішення”.

“На мене ніхто не впливав і не маніпулював, я вдячна міській владі за підтримку”.

За словами постраждалих, всі вони згодні з таким рішенням міської ради.