Потужна система охорони здоров’я − запорука здорової нації!

19 Червня 2022, 9:23

Щорічно у третю неділю червня відзначається День медичного працівника, що закріплено указом президента України від 1994 року. Це прекрасна нагода подякувати медикам за їх відданість  професії, життєво важливу працю для кожного з нас.

На території Новоград-Волинської міської територіальної громади функціонує 13 закладів охорони здоров’я, які щодня, щогодини проводять якісну та кваліфіковану консультативну, лікувальну та профілактичну роботу, максимально сприяють зниженню захворюваності, інвалідності та смертності населення.

Мережа закладів охорони здоров’я громади це:

Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне територіальне медичне об’єднання» – заклад вторинного рівня надання спеціалізованої медичної допомоги і є опорною багатопрофільною лікарнею. Для забезпечення якісною медичною допомогою, дотриманням галузевих стандартів заклад, під керівництвом Бориса Василя Миколайовича,  постійно працює над покращенням матеріально-технічної бази, придбанням сучасного обладнання, забезпеченням пацієнтів необхідними лікарськими засобами. Саме кадровий потенціал високого професійного рівня, потужна матеріально-технічна база забезпечує функціонування міськрай ТМО та укладення договорів за Програмою медичних гарантій.

Комунальне некомерційне підприємство «Центр первинної медико-санітарної допомоги» Новоград-Волинської міської ради – заклад з організації надання первинної медичної допомоги за Програмою медичних гарантій. Керівник закладу Вошко Інна Василівна в 2021 році здобула ступінь кандидата наук, а підприємство ввійшло в перелік 100 кращих підприємств України та здобуло почесне звання ЛІДЕР РОКУ. Колектив успішно виконує головне своїм завданням –це забезпечення населення комплексними та інтегрованими послугами зі всебічної, безперервної і орієнтованої на пацієнта первинної медичної допомоги, спрямованої на задоволення потреб населення у відновленні та збереженні здоров’я, попередження розвитку захворювань, зменшення потреби у госпіталізації та покращення якості життя.

Комунальне некомерційне підприємство «Новоград-Волинське міськрайонне стоматологічне медичне об’єднання» – заклад з надання спеціалізованої амбулаторно-поліклінічної стоматологічної допомоги дорослому та дитячому населенню. Завдяки вдалому керівництву Кардаш Тетяни Миколаївни, заклад постійно оновлює свою матеріально-технічну базу. Єдиний заклад у місті, що за Програмою медичних гарантій надає безкоштовну невідкладну, ургентну допомогу всім пацієнтам та планову для дитячого населення.

Підприємство Новоград-Волинська центральна міськрайонна аптека № 217 – заклад, що забезпечує населення і лікувально-профілактичні установи високоякісними та доступними лікарськими препаратами, проводить пільговий відпуск медикаментів. Під чуйним керівництвом Ганношиної Анни Андріївні, колектив закладу постійно працює над вчасним забезпеченням життєво необхідними ліками жителів громади.

Новоград-Волинська підстанція комунального некомерційного підприємства «Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Житомирської обласної ради – заклад з надання  першої медичної допомоги при станах, загрозливих для життя, потерпілим від нещасних випадків або при раптових захворюваннях, а також з транспортуванням потерпілих до лікарень. Під керівництвом Мартиневича Богдана Івановича заклад 24/7 працює задля порятунку людських життів.

Новоград-Волинська філія відділення гемодіалізу комунального некомерційного підприємства «Обласна клінічна лікарня ім. О.Ф. Гербачевського» Житомирської обласної ради – надає допомогу пацієнтам з хронічною нирковою недостатністю в термінальній стадії шляхом застосування методів замісної ниркової терапії (програмний гемодіаліз та перитонеальний діаліз), що докорінно змінює прогноз, покращує якість та тривалість життя. Завдяки злагодженій роботі колективу, під керівництвом Стародуб Світлани Борисівни, врятовано життя багатьох хворих із гострою втратою функції нирок, які перебували в критичному стані, на межі життя та смерті.

Новоград-Волинська міжрайонна медико-соціальна експертна комісія, що під керівництвом Обух Галини Михайлівни проводить медико-соціальну експертизу особам, що звертаються для встановлення інвалідності.

Новоград-Волинський міжрайонний відділ державної установи «Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ України» – заклад забезпечує епідемічний нагляд за територією громади з метою попередження та ліквідації інфекційних, неінфекційних захворювань та отруєнь. Під керівництвом Корпач Наталії Олександрівни відділ проводить постійний моніторинг ризиків виникнення захворювань, що носять епідемічний характер.

Новоград-Волинський відділ заготівлі крові та її компонентів комунального некомерційного підприємства «Обласний центр крові» Житомирської обласної ради – проводить забір та зберігання крові та її компонентів. Колектив закладу, на чолі із Прокопчуком Павлом Євстахійовичем, докладає максимум зусиль, щоб жителі громади, в разі потреби, вчасно були забезпечені донорською кров’ю чи її компонентами. Лише за період повномасштабної російської агресії вони прийняли маже 600 донорів.

Комунальне некомерційне підприємство «Обласний спеціалізований будинок дитини» Житомирської обласної ради – заклад, на чолі із Федорчук Іриною Анатоліївною, забезпечує медико-соціальний захист, надає медичну реабілітацію дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування та забезпечує захист їх прав і законних інтересів.

Новоград-Волинське відділення обласного бюро судово-медичної експертизи Житомирської обласної ради – заклад, під керівництвом Тюфанова Олега Івановича, забезпечує проведення судово-медичної експертизи у випадках  насильницької смерті, при підозрі на застосування насильства, потерпілих для визначення характеру та ступеня тяжкості тілесних ушкоджень, речових доказів та експертизи за матеріалами кримінальних і цивільних справ.

Новоград-Волинське міжрайонне відділення обласного паталого-анатомічного бюро Житомирської обласної ради – на чолі з Чоботар Ольгою Володимирівною у закладі проводиться не лише посмертна діагностика хвороб і причин смерті. Саме проведення цитологічної та гістологічної прижиттєвої діагностики патологічних процесів дає змогу вчасно виявляти ряд захворювань.

Новоград-Волинський медичний фаховий коледж Житомирської обласної ради – заклад, що займається підготовкою фахових молодших бакалаврів, з можливістю отримання додаткових професійних спеціалізацій: парамедик, невідкладні стани, телемедицина, паліативна та хоспісна допомога. Окрім того надаються освітні послуги: «Курси підвищення кваліфікації молодших медичних спеціалістів з медичною освітою», «Основи лікувального масажу», «Косметологія», «Поглиблене вивчення загальноосвітніх предметів». Всі охочі жителі громади мають змогу пройти тренінги з надання домедичної допомоги.

Всього в комунальних закладах охорони здоров’я міської ТГ працює майже 1300 медичних працівників, які ще вчора успішно протистояли епідемії COVID -19,  а в сьогодні – війні. Майже 40 медичних працівників з перших днів війни знаходяться в Збройних Силах України.

В умовах повномасштабного вторгнення в Україну російських агресорів всі заклади охорони здоров’я працюють у режимі підвищеної готовності, забезпечують безвідмовне надання всіх видів медичної допомоги.

Лише від березня місяця в заклади охорони здоров’я для отримання медичної допомоги звернулося майже 3 000 внутрішньо переміщених осіб.

Всі заклади активно долучилися до волонтерської та гуманітарної допомоги. Завдяки європейським партерам, зусиллям працівників, студентів було отримано та передано гуманітарну допомогу як внутрішньо переміщеним особам, так і військовим формуванням.

Окрема шана та низький земний уклін нашим військовим медичним працівникам. Важко підібрати слова вдячності, подяки за вашу сміливість та відважність. Нехай кожне врятоване життя примножує ваші роки, зміцнює лави Збройних Сил і наближає перемогу України! Хай Божа Мати супроводжує вас та оберігає.

Прийміть найщиріші вітання з нагоди професійного свята! Сердечна подяка за вашу віддану працю, милосердя, професіоналізм та честь. Бажаємо міцного здоров’я, наснаги, достатку, терпіння та доброго настрою.

 

Відділ з питань охорони здоров’я та медичного забезпечення міської ради

Чат-бот Гаряча лінія